Chorwacja camping

Chorwacja
Wybrzeże Chorwacji, dostępne z terenu całej Europy w ciągu zaledwie kilku godzin jazdy samochodem czy godziny, dwóch lotu samolotem, zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy dysponuje już siecią niedawno otwartych odcinków nowoczesnych autostrad, staje się naprawdę najbliższym dla Was śródziemnomorskim fragmentem Europy! Dzięki swojej przepięknej, dziewiczej przyrodzie, przyjemnemu klimatowi, czystemu morzu z ponad 100 plażami, nad którymi powiewają Błękitne Flagi (międzynarodowy ekologiczny symbol jakości i czystości morza oraz plaż), bogatemu dziedzictwu kulturowo-historycznemu i wyjątkowym smakom miejscowej kuchni śródziemnomorskiej, Chorwacja w dziedzinie turystyki kempingowej jest na właściwej drodze, by w niedługim czasie zdobyć tytuł jeśli nie najlepszego, to na pewno najbardziej atrakcyjnego kierunku turystyki kempingowej w regionie śródziemnomorskim. Chorwackie kempingi oprócz swojej wielkości i zagospodarowania - od prawdziwych małych miasteczek kempingowych dominujących na Istrii (osiedla kempingowe z różnorodną infrastrukturą i ofertą spędzania wolnego czasu) aż po małe, znajdujące się w ogrodach i podwórzach prywatnych posesji, które częściej można spotkać na terenie Dalmacji - mogą się również poszczycić szeroką ofertą atrakcji przeznaczonych dla wszystkich gości: rodzin z dziećmi, starszych osób preferujących spokój i wysokiej jakości wypoczynek, a także młodziey i gości nastawionych na przygodę, poszukujących aktywnegosposobu spędzania wakacji. Osobnym rozdziałem są oczywiści kempingi dla naturystów o bardzo wysokim standardzie, uroku i przede wszystkim bezpieczeństwie. Chorwackie kempingi naturystyczne to prawdziwe oazy pielęgnujące swobodę i powrót do natury. Obojętnie, czy podróżujecie z własną przyczepą kempingową, czy na miejscu decydujecie się ją wynająć, wybieracie pokój, bungalow czy obiekt typu mobil home, jedno jest pewne - standardy naszych obiektów są bardzo podobne do europejskich. Dlatego odwróćcie następną kartkę, zapoznajcie się z katalogiem i zróbcie pierwszy krok ku wymarzonym wakacjom. Obudźcie się pod otwartym niebem tysiąca gwiazd w kraju tysiąca wysp. Obudźcie się w Chorwacji! Czekamy na Was z uśmiechem.

Jesteście miłośnikami aktywnego wypoczynku w harmonii z przyrodą? Bardziej cenicie drzemkę w otoczeniu przyrody, pod koroną pachnącej pinii niż mieszkanie w komfortowym pokoju luksusowego hotelu? A może wierzycie w siłę i moc prawdziwego kontaktu z przyrodą? Jesteście we właściwym miejscu! Witajcie w Chorwacji - jedynym w swoim rodzaju regionie turystyki kempingowej i karawaningowej, w najbliższym Wam kraju śródziemnomorskim! Co czyni Chorwację tak niezwykłym miejscem na mapie Europy? Na początek kilka danych: oprócz fantastycznej, bogato rozwiniętej linii brzegowej o długości 5 835 km, nasz kraj szczyci się niewiarygodną liczbą 1 185 wysp i wysepek oraz aż 8 parkami narodowymi. Do godnej pozazdroszczenia liczby obszarów chronionych, parków przyrody i rezerwatów należy jeszcze dodać 7 miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: Stare Miasto Dubrownik, Pałac Dioklecjana w Splicie, zabytkowe centrum Trogiru, Wczesnochrześcijański kompleks Bazyliki Eufrazjusza w Poreču, Katedra św. Jakuba w Szybeniku, Starigradsko polje na wyspie Hvar, Jeziora Plitwickie.
Pokaż cały opis


Na Chorwacja campingReprezentacyjnej liście niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO znajduje się Festa św. Vlaha, koronkarstwo w Lepoglavie, na Hvarze i na Pagu, coroczne pochody dzwonników z terenów Kastavu, chorwacka procesja za krzyżem, śpiew i granie dwugłosem bliskich interwałów na Istrii i w na północnym wybrzeżu, wiosenna procesja Ljelja i Królowej z Gorjan oraz sztuka wytwarzania tradycyjnych, drewnianych zabawek z Chorwackiego Zagorja. Sinjska Alka - Turniej rycerski w Sinju i Rzemiosło produkcji miodu na północy Chorwacji, Bećarac ze Slawonii, Baranji i Srijemu oraz Nieme kolo z Dalmatyńskiej Zagory. Chorwacja należy do krajów z największą ilością chronionych dóbr niematerialnych na świecie, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ekspresja muzyczna Ojkanje znajduje się na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturalnego, któera potrzebuje ochrony. Chorwacja z dumnym tytułem „kraju tysiąca wysp”, ze swoimi unikalnymi krajobrazami morskimi, idealnymi miasteczkami kamiennymi rozrzuconymi na lądzie i wyspach, z pewnością stanowi szlachetny skrawek Europy, który po prostu urzeka swoją niepowtarzalnością. Tak wzdłuż wybrzeża, jak i na wyspach, gdzie na ponad stu plażach powiewa prestiżowa Błękitna Flaga, położonych jest aż 98% naszych obiektów kempingowych. W łagodnym i przede wszystkim przyjemnym śródziemnomorskim klimacie oraz wyjątkowym bogactwie krajobrazów w części kontynentalnej kraju - od czarujących zielonych pagórków i wzgórz do potoków, jezior i parków przyrody - Chorwacja jest krajem niepowtarzalnych przeżyć. A ten prawdziwy tajemniczy ogród piękna został jakby stworzony dla miłośników turystyki kempingowej. Jeżeli dodamy do tego odbywające się w ciągu całego roku, a szczególnie latem, liczne festiwale filmowe, teatralne, muzyczne i taneczne oraz wystawy i inne wydarzenia kulturalne - począwszy od występów znakomitych, światowych i chorwackich artystów we wnętrzach historycznych obiektów takich jak amfiteatr w Puli, Perystyl w Splicie czy wewnąrz murów obronnych Dubrownika - aż po małe lokalne festyny letnie (tzw. fešty), gdzie obowiązkowym punktem jest degustacja specjałów delikatnej i zdrowej kuchni śródziemnomorskiej, okraszonej znakomitymi kroplami oliwy z oliwek i boskim smakiem miejscowych gatunków win, wówczas Chorwacja naprawdę stanie się krajem tysiąca powodów do jego odwiedzenia!

ISTRIA

Wielokulturowa i gościnna Istria to czarujący półwysep Chorwacji, który na małej powierzchni w tak wyjątkowy i udany sposób łączy wiele różnorodności. Krystalicznie czyste morze (najbliższe ciepłe morze dla wielu Europejczyków), wybrzeże i plaże, na których nieustannie powiewa ponad 50 błękitnych flag, gwarne porty, mariny, urokliwe łodzie rybackie, lśniące kamienne uliczki, tworzą na Istrii niepowtarzalny, pełen uroku świat śródziemnomorskiego ciepła. Gdy wyruszycie natomiast ku wnętrzu półwyspu, zobaczycie, jak malownicze średniowieczne miasteczka zakwitłe na istryjskich wzgórzach nadają tej krainie klimatu spokoju i łagodnego kontynentalnego charakteru. I gdy na wybrzeżach Puli, Rovinja, Vrsaru, Poreča, Novigradu czy nawet Umagu widzieć będziecie ślady antyku i dziedzictwo słynnej Serenissimy (Wenecji), w głębi Istrii poczujecie wyraźną atmosferę Europy Środkowej. Istria, jeden z najbardziej rozwiniętych regionów turystycznych basenu Morza Śródziemnego, o idealnym klimacie, gdzie sezon kąpielowy trwa pełnych pięć miesięcy i gdzie turystyka już od dawna nie jest zjawiskiem sezonowym, ale sposobem życia przez cały rok, stanowi doskonałą przystań dla każdego gościa. Na całym jej wybrzeżu, niczym perły w naszyjniku, leżą liczne ośrodki turystyczne - każdy ze swoją wyjątkową historią, ofertą i urokiem. Zobaczcie Umag na północy półwyspu, który dzięki swojemu znanemu turniejowi tenisowemu ATP Croatia Open wielkimi literami wpisał się na listę światowych imprez sportowych, pojedźcie do idyllicznego Novigradu, do dumnego Poreča biskupa Eufrazjusza. Zajrzyjcie do niepowtarzalnego Rovinja - małej chorwackiej Wenecji lub do słynnego centrum naturystycznego Koversada w miejscowości Vrsar. Nie zapomnijcie odwiedzić południa Istrii, gdzie wyrosły fantastyczna Pula, Medulin czy Rabac na wschodnim wybrzeżu. Tutaj naprawdę nie brakuje niezwykłych atrakcji. Zapamiętajcie - Istria oferuje Wam nie tylko morze, słoneczne wybrzeże, romantyczne zatoki, porty, tarasy pełne roztańczonych gości, kawiarnie, bary, znakomite restauracje i piwnice win! Ona po prostu kusi Was, abyście wyruszyli jej przepięknymi szlakami, wiodącymi ku średniowiecznym miasteczkom, zdobiącym jej pagórkowaty, bajkowy pejzaż. Dotrzyjcie choć do jednego z nich. Czy będzie to Motovun, Grožnjan, Završje, Oprtalj czy choćby najmniejsze miasteczko świata - Hum, spacer po ich uliczkach wyłożonych kamiennymi płytami zmieni się w zaczarowaną podróż do zupełnie niezwykłego świata.

I mimo wrażenia, że wszystkie one są tak podobne do siebie, każde z nich jest prawdziwym unikatem. Dlatego bądźcie ciekawi! Spacerujcie, wędrujcie, zaglądajcie i odkrywajcie! Zwiedźcie wspaniały amfiteatr w Puli - Arenę, w której już od pół wieku każdego lata odbywa się słynny międzynarodowy festiwal filmowy i w której występuja największe światowe gwiazdy muzyki i piosenki. Jeżeli Chorwacja campingbardziej cenicie kameralną atmosferę, wpadnijcie na festiwal filmowy do czarującego miasteczka Motovun, na festiwal muzyki dawnej w mieście duchów - Dvigrad, czy na festiwal tańca i teatru niewerbalnego w niezwykłej miejscowości Savičent. Możecie także uczestniczyć w międzynarodowym festiwalu teatrów kameralnych „Złoty Lew” w Umagu, posłuchać koncertów muzyki klasycznej w Bazylice Eufrazjusza, jazzu w lapidarium w Poreču oraz na międzynarodowym festiwalu jazzowym w Grožnjanie. Interesujące są też „Music Nights” w Novigradzie, słynna „Rovinjska Grisia” w Rovinju czy tzw. fešty - radosne festyny ludowe w małych miasteczkach rybackich. Z kolei młodzież zainteresuje festiwal mediów kreatywnych „Media Mediterranea”, festiwale rockowe „Viva la Pola” i „Art & Music” oraz „Seasplash Reggae Festiwal” w Puli. Jeżeli lubicie turystykę rowerową, Istria dysponuje około 60 oznaczonymi szlakami rowerowymi o łącznej długości prawie 2 600 km. Korzystając z nich możecie powoli i wygodnie poznawać uroki półwyspu. Możecie wędrować szlakiem Juliusza Verne’a w stronę miasta Pazin, szlakiem aromatycznych trufli do miejscowości Livade, trasą międzynarodowego festiwalu folkloru w Poreču lub udać się na feštę z okazji przesilenia letniego do obserwatorium w Višnjanie. Jedno jest pewne: wędrówka po Istrii będzie niezapomnianą letnią przygodą.

UMAG - NOVIGRAD

Położony na półwyspie Umag, powstał w okresie pomiędzy późnym antykiem i wczesnym średniowieczem. Szczyci się pięknym zabytkowym centrum, a szczególnie stał się znany w Europie i na świecie dzięki znakomitej imprezie sportowej - międzynarodowemu turniejowi tenisowemu ATP Croatia Open. I mimo, że Umag dzisiaj jest głównie synonimem turystyki i sportu, nie brakuje w nim ani wydarzeń kulturalnych, ani bogatego dziedzictwa historycznego. Jeżeli przespacerujecie się przez centrum i odwiedzicie najbardziej na zachód wysuniętą basztę miejską (jednocześnie najstarszy budynek w mieście), w której znajduje się muzeum, zrozumiecie, że miasto, oprócz swoich eleganckich kawiarni, tarasów, przyjemnych konob i restauracji, oferuje znacznie więcej niż tylko turystyczną rozrywkę sportowo-rekreacyjną. Miasteczko Novigrad powstałe na wysepce, która dopiero w XVIII wieku została połączona z lądem, po raz pierwszy wspomniane było w 599 roku i do dzisiaj zachowako swoją piękną, średniowieczną strukturę. Oprócz nowoczesnej mariny, znakomitych restauracji, konob i wypełnionych śródziemnomorską atmosferą tarasów, które nocą wypełnia muzyka festiwalu bluesowego i jazzowego, warta uwagi jest loża miejska, z której rozciąga się piękny widok na bezkresne morze. A jeżeli oprócz morza, słońca, rozrywki i smacznych specjałów miejscowej kuchni interesują Was jeszcze ślady przeszłości, nie zapomnijcie odwiedzić miejscowego nowo wyremontowanego lapidarium.

KANEGRA Kemping naturystyczny ****

Świeżo odremontowany, mały kemping, przeznaczony wyłącznie dla naturystów, oddalony ok. 10 km od Umagu, położony w naturalnym otoczeniu, ze żwirową plażą. Oprócz atrakcji kempingu o dobrą zabawę gości dba zespół animatorów, który organizuje całodzienne programy dla dzieci i dorosłych w pobliskim ośrodku wypoczynkowo-apartamentowym.

PINETA Kemping ****

Znajduje się na najbardziej na zachód wysuniętym chorwackim cyplu, w bezpośredniej bliskości najstarszej i największej latarni morskiej na Adriatyku. Posiada półtorakilometrowe wybrzeże z kamienistymi i żwirowymi plażami. Restauracja, taras, na ktorym organizowane są wieczory taneczne przy muzyce na żywo, pizzeria i kilka kafejek - to część składowa tego dobrze zalesionego kempingu. Z basenu i pozostałych obiektów sportowych oraz całodziennych i wieczorowyoh programów animacyjnych goście mogą korzystać na terenie pobliskiego ośrodka wypoczynkowo-apartamentowego.

STELLA MARIS Kemping ****

Część osady o tej samej nazwie. Położony pod stuletnimi sosnami tuż obok żwirowej zatoczki, oddalony o 1,5 km od Umagu (na linii turystycznej kolejki miejskiej). Duża ilość restauracji, sklepów i obiektów sportowych na lądzie i wodzie, wśród których znajduje się znany na świecie ośrodek tenisowy ITC posiadający 16 kortów trawiastych - wszystko to do dyspozycji gości kempingu i osiedla turystycznego.

PARK UMAG Kemping ****

Powierzchniowo największy kemping na Istrii, który ze względu na swój duży obszar i idylliczną przyrodę, zagospodarowane plaże (żwirowa i kamienista) oraz szereg różnorodnych atrakcji i usług jest idealnym miejscem wypoczynku dla całych rodzin. Luksusowe baseny z wodospadami, twierdzami i statkiem pirackim, eko-park botaniczny z miejscową roślinnością i imponująca dbałość o ekologię to tylko niektóre cechy tego nowo odremontowanego kempingu.

FINIDA Kemping ****

Pomiędzy Umagiem i Lovrečicą znajduje się spokojny i zaciszny kemping z ukrytymi zatokami. Posiada żwirową i kamienistą plażę, a miejsca do opalania są wybetonowane.

VELI JOŽE Kemping ***

To jeden z bardziej znanych ośrodków wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w Chorwacji. Charakteryzują go wyjątkowe warunki klimatyczne, plaża o długości 1 800 metrów oraz różnorodne tereny sportowe, wśród których szczególnie polecamy Chorwacja campingstadion do uprawiania wielu dyscyplin sportowych z trybunami dla 1 200 widzów.

SIRENA Kemping ***

Kemping położony w lasku sosnowym, tuż obok miasteczka, w pobliżu hoteli Laguna i Maestral, z których obiektów sportowych i innych (basen, fitness, tenis i siatkówka plażowa) goście kempingu mogą korzystać odpłatnie. W pobliżu obiektu znajduje się prywatna plaża żwirowa.

MAREDA Kemping **

Oddalony o 4 km od Novigradu. Kemping leży na terenie lasu dębowego, sięgającego samego brzegu morza; otoczony jest hektarami upraw winorośli. Zagospodarowane parcele znajdują się na terenach nasłonecznionych i zacienionych. Plaża jest w większości kamienista. Obiekt posiada liczne ścieżki spacerowe i wiele atrakcji sportowych.

KASTANIJA Kemping **

Mały kemping rodzinny, położony na dobrze zalesionym terenie, 3 km na północ od Novigradu. Obiekt posiada plażę kamienistą z wybetonowanymi miejscami do opalania.

OKOLICE POREČA

Okolice Poreča - ulubione miejsce wyjazdów wielu osób, pełne nowoczesnych osiedli turystycznych położonych w zielonych, pachnących, zalesionych zatokach to jedna z największych destynacji turystycznych w całej Chorwacji i miejsce o największym zagęszczeniu kempingów nad Adriatykiem. Dzięki swoim różnorodnym atrakcjom wzbogacającym wypoczynek, okolice Poreča słyną z szerokiej oferty turystyczno-rekreacyjnej, a szczególnie ze sportów wodnych i tenisa. Spacerując po centrum miasta na każdym kroku możecie zobaczyć materialne i duchowe ślady wielkich kultur. Wydarzenia kulturalne i koncerty odbywają się tutaj nie tylko w słynnej Bazylice Eufrazjusza i lapidarium, ale takze na śródmiejskich placach i ulicach, na których można poczuć intensywną śródziemnomorską atmosferę minionych wieków. Poreč, powstały na fundamentach umocnionego forum rzymskiego o charakterystycznym ułożeniu budynków wzdłuż dwóch głównych osi, z których jedna, Decumanus, jest najważniejszą arterią komunikacyjną, rzeczywiście jest miastem, gdzie każdy krok to podróż w czasie. Znany jest nie tylko ze swojego bogatego antycznego dziedzictwa ale również, a moze najbardziej, ze słynnej Bazyliki Eufrazjusza - trzynawowej katedry zdobionej błyszczącymi złotymi mozaikami, najlepiej zachowanego zabytku sztuki wczesnobizantyjskiej z VI w., która od 1997 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Czy jesteście ciekawi jak wygląda wypoczynek na kempingach połozonych na wybrzeżu morskim, z dala od miejskiego zgiełku? Gdzieś obok idyllicznych miasteczek otoczonych urodzajnymi polami, gdzie nie ma ośrodków sportowych i rozrywkowych, a jednocześnie skąd w 15 minut można dotrzeć do centrum lokalnego życia? Zapraszamy do miejscowości Tar i Funtana - dwóch istryjskich osad dobrze znanych wielu miłośnikom turystyki kempingowej. Ponieważ pracowici mieszkańcy Taru i Funtany od wieków na równi zajmują się rybołówstwem i rolnictwem, znajdziecie tutaj, oprócz spokoju i łagodnych krajobrazów, aż ponad 50 restauracji, konob, gospód, w których zaskoczy Was znakomita oferta gastronomiczna i gościnność gospodarzy.

LANTERNA Kemping ***

Znajduje się pomiędzy Novigradem i Porečem, na zielonym półwyspie o tej samej nazwie. Zdobi go dobrze zachowana śródziemnomorska roślinność, las sosnowy i dębowy oraz trzykilometrowe wybrzeże z plażami żwirowymi. Obiekt oferuje różne możliwości zakwaterowania, dwa baseny z masażem wodnym oraz cały szereg atrakcji, dających mu prawo do nazwy „kempingu dla każdej rodziny”.

SOLARIS Naturist Resort ***

Kemping jest częścią osiedla naturystycznego o tej samej nazwie, znajdującego się na półwyspie Lanterna i oddalony jest 12 km od Poreča. W lesie dębowym ukryte są apartamenty i pawilony, a duża część zacienionych i przestronnych parcel kempingowych znajduje się często nad samym morzem. Do dyspozycji gości i naturystów, są 2 kilometry, przeważnie kamiennego, wybrzeża z kilkoma trawiastymi lub żwirowymi zatoczkami oraz otoczonymi murkiem miejscami do opalania.

ULIKA Naturist Centre ****

Położony na półwyspie, 8 km na północ od Poreča. Kemping jest wyjątkowy ze względu na wielką ilość porastających go dębów. W większości jest podzielony na parcele o powierzchni od 80 do 160 m², ze specjalną strefą dla gości ze zwierzętami domowymi. Wszystkie obiekty na kempingu są nowocześnie wyposażone, a parcele najczęściej ukryte w cieniu stuletnich dębów. Około 2,5-kilometrowa plaża jest kamienista i żwirowa oraz posiada wyłożone płytami miejsca do opalania.

MATERADA Camping village *

Znajduje się na spokojnym i zielonym półwyspie, na północ od miasta Poreč (2,5 km od centrum), w wysokim lesie sosnowym. Skalista i żwirowa plaża, z wybetonowanymi miejscami do opalania położona jest około 100 m od kempingu. Duża ilość obiektów typu mobil home wyposażona jest w klimatyzację i TV SAT.

ZELENA LAGUNA Kemping ****

Kemping działa w obrębie osiedla turystycznego o tej samej nazwie, którego oferta sportowa, rozrywkowa i gastronomiczna uznawana jest za jedną z najbogatszych nad Adriatykiem. Położony jest 5 km na południe od Poreča i 2 km na północ Chorwacja campingod Funtany, w lasku, otoczony wysepkami. Parcele mają różną wielkość, a na kamienistej plaży znajdują się wyłożone płytami miejsca do opalania. Jedna, specjalnie wydzielona i oznaczona część plaży przeznaczona jest dla naturystów. Kemping zarządzany jest zgodnie z zasadami ekologicznymi.

BIJELA UVALA Kemping ****

Na skraju osiedla Zelena Laguna, w kierunku miasteczka Funtana, znajduje się jeden z lepszych rodzinnych kempingów w Chorwacji. Znakomicie wyposażony, z dwoma basenami, parcelami o różnej wielkości oraz 2-kilometrowym wybrzeżem z zagospodarowanymi plażami i kamienistymi, wyłożonymi płytami miejscami do opalania, otoczony całym szeregiem niezamieszkanych wysepek. Osobna część plaży zarezerwowana jest dla naturystów. Kemping zarządzany zgodnie z zasadami ekologii.

PUNTICA Kemping **

Znajduje się w małej osadzie rybackiej Funtana, 7 km na południe od Poreča i 3 km na północ od Vrsaru. Położony w lasku sosnowym, na spokojnym półwyspie otoczonym szeregiem wysepek. Naprzeciwko kempingu znajduje się mały port rybacki z mariną.

ISTRA Kemping naturystyczny ***

Kemping znajduje się niedaleko centrum osady rybackiej Funtana, 6 km na południe od Poreča i przeznaczony jest wyłącznie dla naturystów. Przestronne parcele znajdują się na terenie w ksztakcie tarasu, w większości w cieniu dębów, z widokiem na morze i liczne wysepki. Posiada ponad kilometr zagospodarowanej plaży z, wyłożonymi naturalnym kamieniem miejscami do opalania.

VRSAR

Przez upojne czerwone wino, śródziemnomorską romantyczną atmosferę rybackiego miasteczka, czy może przez jakąś tajemniczą piękną kobietę legendarny Casanowa wracał do Vrsaru aż dwukrotnie? Vrsar, oddalony zaledwie 9 km od Poreča, jest pięknym turystycznym miasteczkiem, a w jego starym, małym, i bezpiecznym porcie zadomowiła się dzisiaj nowoczesna marina z 200 miejscami do cumowania. Oddzielony od Rovinja Kanałem Limskim o długości 14 kilometrow, w którym hoduje się m.in. znakomite lokalne ostrygi, wspólnie z pobliską Funtaną może się pochwalić 18 niezamieszkanymi wysepkami - idealnymi miejscami dla tych, którzy nie lubią tłumów przepełnionych plaż. Właśnie dlatego nie dziwi fakt, że jedna z tych wysepek - słynna Koversada, już w 1961 roku została uznana za początek rozwoju światowej sławy centrum naturystycznego. Miejsce to ze swoimi eleganckimi, pełnymi zaułków uliczkami w obrębie dawnych murów miejskich, szeregiem starych domów utrzymanych w różnym stylu, romańską Bazyliką p.w. św. Marii Patronki Morza, w której odbywają się wieczory muzyczne, starym kasztelem - dawną rezydencją biskupów Poreča, pobliskim parkiem rzeźb znanego chorwackiego artysty Dušana Džamonji oraz kamieniołomem, w którym co roku w sierpniu odbywają się zajęcia międzynarodowej szkoły rzeźbiarzy, a których dzieła zdobią marinę w miejscowości Vrsar, jest wprost idealne, do tego by człowiek doświadczył prawdziwej śródziemnomorskiej atmosfery.

VALKANELA Kemping ***

Ten przestronny obiekt w zacisznej zatoce pomiędzy Funtaną i Vrsarem, oznaczony jest jako kemping rodzinny. Przeznaczony jest także dla miłośników sportu, rekreacji i rozrywki. Parcele kempingowe są duże, w większości położone na równym terenie, część również na tarasach. Plaża ma długość 2,5 km, a duża jej część w zatoce pokryta jest żwirem; istnieje też część specjalnie wydzielona i przygotowana dla dzieci. Wszystkie obiekty sanitarne są całkowicie wyremontowane i przystosowane dla dzieci. Z nowych usług należy wymienić tzw. strefę „Camper - stop”, przeznaczoną na krótkie pobyty gości z kamperami.

ORSERA Kemping ***

Położony poniżej miasta Vrsar, około 500 m od parku rzeźb Dušana Džamonji, jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy chorwackich. Teren obiektu jest naturalnie otoczony roślinnością śródziemnomorską, a parcele wydzielone są częściowo na łące, częściowo na naturalnych tarasach. Plaża jest skalista, częściowo żwirowa; jej pozostała część ma kamienine, naturalne zatoczki i ciągnie się aż do samej mariny w miejscowości Vrsar.

KOVERSADA Park naturystyczny ***

Kemping posiadający najdłuższą tradycję naturystyczną w Europie, który rozciąga się na powierzchni miliona metrów kwadratowych zacisznego parku, z tysiącem oliwek i innej roślinności śródziemnomorskiej, obejmujący również wyspę połączoną z lądem małym mostem, na której mogą mieszkać jedynie goście z namiotami. Posiada 5 km linii brzegowej z zagospodarowanymi kamienistymi i żwirowymi plażami. Znajdują się tu również specjalnie przygotowane dwie piaszczyste plaże dla dzieci. Tegoroczna nowość to 334 parcele z przyłączem wody i prądu, urządzone tuż nad samym brzegiem morza.

PORTO SOLE Kemping ***

Kemping jest oddalony o zaledwie pięć minut wolnego spaceru od Vrsaru. Spokojny obiekt o ładnie urządzonych parcelach, z zagospodarowaną kamienistą i żwirową plażą; jest ulubionym miejscem wypoczynku całych rodzin, a ze względu na wiele atrakcji sportowych przyciąga też osoby pragnące w czasie urlopu rekreacyjnie uprawiać sport. Kemping wchodzi w skład osiedla turystycznego Petalon, z którego basenu i pozostałych obiektów Chorwacja campingkorzystają też goście kempingu.

ROVINJ

Czy słyszeliście już o małej Wenecji na wschodnim wybrzeżu Adriatyku? Tak, to Rovinj. Bez przesady, autentyczna istryjska perła, która z dumą nosi nazwę jednej z najpiękniejszych miejscowości turystycznych w regionie śródziemnomorskim. Jeżeli przespacerujecie się jej wąskimi i stromymi, „wypolerowanymi”, kamiennymi, średniowiecznymi uliczkami, gdzie praktycznie co druga brama jest wejściem do galerii sztuki czy atelier i zobaczycie to piękno sąsiadujących ze sobą pałaców i ich niezliczonych kominów, na zawsze zakochacie się w tym mieście. Warto wspiąć się aż pod Kościół św. Eufemii - białą, barokową świątynię położoną na samym szczycie miasteczka, poświęconą jego patronce, której ciało zgodnie z legendą, w IX w. w cudowny sposób dopłynęło tu morzem w kamiennym sarkofagu. Bądźcie pewni, że jeszcze długo nie spotkacie tak czarującego widoku. Rovinj z bogatą rybacką przeszłością, z malowniczym portem pełnym drewnianych łodzi, statków i oryginalnych, miejscowych łodzi - tzw. batan oraz z aż czternastoma wysepkami, wśród których szczególnie wyróżniaja się pobliska Czerwona Wyspa (Crveni Otok) i Św. Katarzyna (Sv. Katarina), jest przykładem typowo śródziemnomorskiego miasteczka, które do dzisiaj zachowało swój wyjątkowy urok i elegancję. Jeżeli chcecie je poznać w jego najlepszym wydaniu, przyjedźcie tutaj podczas trwania tzw. Grisii - najważniejszej imprezy artystycznej, kiedy - przeważnie w drugą niedzielę sierpnia - artyści wychodzą na ulice, a całe miasto zamienia się w jedną wielką galerię. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o charakterystycznej dla Rovinja łodzi rybackiej zwanej batana, nie zapomnijcie odwiedzić nowo otwartegoMuzeum Batany. Tutaj najlepiej poznacie tradycję i urok miasta, którego austro-węgierscy władcy już pod koniec XIX wieku, kierując się atrakcyjnością historycznego centrum, malowniczością łodzi rybackich w porcie i wyjątkowym mikroklimatem, położyli pierwsze fundamenty rovinjskiego ruchu turystycznego.

VALDALISO Kemping ***

Położony jest w spokojnym, zacisznym miejscu. Z kilometrowej żwirowej i skalistej plaży rozciąga się widok na zabytkowe centrum Rovinja, oddalone stąd zaledwie o kilka minut jazdy. Połowa kempingu położona jest na nasłonecznionej części półwyspu, a druga w głębi sosnowego lasu.

AMARIN Kemping ***

Kemping jest częścią osiedla apartamentów i bungalowów o tej samej nazwie, które w 2005 r. zostały całkowicie odnowione. Miejsca kempingowe przeważnie są położone na równym terenie, w cieniu sosen i oliwek, z widokiem na zabytkowe centrum Rovinja i okoliczny archipelag. Obiekt umożliwia atrakcyjne spędzanie wolnego czasu.

VALALTA Kemping naturystyczny ****

Przeznaczony jest wyłącznie dla rodzin i miłośników naturyzmu. Znajduje się tuż nad brzegiem morza, przy wejściu do malowniczego, 12-kilometrowego rezerwatu przyrody - Kanał Limski. 5-kilometrowe wybrzeże, przeważnie z plażą żwirową, posiada też duże kąpielisko dla dzieci, z piaszczystą zatoką. Oprócz różnych obiektów noclegowych i wysokiej jakości wyposażenia, obowiązkowego dla tej kategorii kempingu, szczególnie wyróżnia się własna, dobrze wyposażona marina, atrakcyjny basen z morską wodą, piwo własnej produkcji oraz wycieczki organizowane tylko dla naturystów.

PORTON BIONDI Kemping ***

Kemping położony w odległości zaledwie 700 m od centrum Rovinja, w starym sosnowym lesie, niedaleko należącej do niego plaży.

ULIKA Kemping ***

Ten mały kemping rodzinny znajduje się na odpowiednio zagospodarowanym obszarze byłego gaju oliwnego; otoczony jest winoroślą, polami uprawnymi i komfortowo wyposażony. Odległość do najbliższej plaży wynosi maksimum 600 m, a do centrum Rovinja 3 km.

POLARI Kemping ***

Położony jest w malowniczej i dobrze zalesionej zatoce, około 3 km na południe od Rovinja, w cieniu iglastych drzew. Posiada dwa kilometry rozwiniętego wybrzeża, plażę kamienistą i żwirową, z wybetonowanymi miejscami do opalania. Oprócz dużego basenu z masażem wodnym, obiekt oferuje całą masę nowych atrakcji, dostosowanych do potrzeb dzieci i młodzieży. Na małym półwyspie w południowej części kempingu przygotowano specjalną część z osobną plażą dla naturystów. Nowością kempingu jest też usługa „Camper-stop” - wyodrębnione miejsca dla gości z kamperami.

MON PARADIS Kemping **

Położony w malowniczej zatoce Veštar, 6 km na południe od Rovinja. Ten mały kemping rodzinny ma miejsca kempingowe naturalnie zacienione koronami stuletnich drzew oliwnych i piaszczystą plażę.

VEŠTAR Kemping ****

Ten całkowicie odnowiony kemping znajduje się 5 km na południe od Rovinja, w kierunku Puli. Oprócz basenu i nowych sanitariatów z ogrzewaniem i rodzinnymi łazienkami, charakteryzuje go zaciszna zatoka z plażą żwirową. Kemping jest dobrze zalesiony, a na części powierzchni zachowano naturalną roślinność. Kemping cenią goście odwiedzający Chorwację swoimi jednostkami pływającymi. Część plaży jest zarezerwowana dla miłośników naturyzmu.

SAN Chorwacja campingPOLO Kemping **

Kemping położony jest w miejscu oddalonym od tłumu, wśród dziewiczej przyrody. Charakteryzuje go głęboki chłód dębów skalnych i sosen, rosnących aż po 4-kilometrowe wybrzeże.

COLONE Kemping **

Kemping Colone, ukryty przed niepożądanym wzrokiem, znajduje się w połowie drogi pomiędzy Pulą a Rovinjem i parę kilometrów od średniowiecznego miasteczka Bale. Ma 5 km linii brzegowej i leży w głębokim cieniu dębów i sosen. W jego bezpośredniej bliskości - na plaży, można zobaczyć prehistoryczne ślady dinozaura.

PULA - MEDULIN

Czy słyszeliście o mieście na siedmiu wzgórzach, z przepięknym amfiteatrem, a nie chodzi o Rzym? Tak, jesteście przed bramami Puli, największego miasta Istrii. Nazywana jest starą czarodziejką o tysiącu twarzy, ponieważ przez wieki uwodzi przybywających do niej gości. Wielu z tych, którzy tylko raz przejdą przez jej Złotą Bramę (Łuk Triumfalny Sergiuszy) lub zwiedzą jej słynny amfiteatr - tzw. Arenę (I w.), niejednokrotnie zapragnie tutaj wrócić. Pula dosłownie oczarowuje swoim bogatym dziedzictwem antycznej kultury i na każdym kroku przypomina o sentencji Kasjodora, jakoby tutaj rzymscy patrycjusze wiedli „życie na miarę bogów”. Jest równocześnie największym istryjskim ośrodkiem politycznym, gospodarczym, akademickim i kulturalnym. Miasto szczyci się nie tylko swoimi słynnymi zabytkami z czasów antyku i cennym dziedzictwem Monarchii Austro-Węgierskiej, ale takze swoimi muzeami - archeologicznym i historycznym, Teatrem Narodowym INK oraz międzynarodowym festiwalem filmów fabularnych, którego tradycja prezentowania filmów w amfiteatrze ma ponad 50 lat. Jeżeli weźmiecie pod uwagę fakt, że w XIX wieku Pula była głównym portem wojennym Monarchii Austro-Węgierskiej, w którym, m.in. zakotwiczył na pewien czas sam słynny James Joyce, zrozumiecie, że powoli odkrywacie długą i chwalebną historię miasta, które na równi ze swoimi śródziemnomorskimi korzeniami od zawsze szczyci się duchową przynależnością do Europy Środkowej. Większa ilość kempingów znajduje się 10 km na południowy wschód od Puli, wzdłuż cudownie rozciągniętego wybrzeża południowej Istrii, w miejscowości Medulin - znanej w czasach antycznych jako Mutila. Jeśli podążycie za słodkim zapachem pinii, możecie w pobliżu odkryć przecudowną piaszczystą, dwukilometrową plażę, a trochę dalej szczególnie cenną atrakcję archeologiczną w zatoce półwyspu Vižula - ruiny luksusowej rzymskiej willi letniskowej, która wg przekazów gościła niegdyś Kryspusa i Helenę, syna i małżonkę rzymskiego cesarza Konstantyna. Fažana, położona na niskim brzegu, dobrze chroniona od strony morza fantastycznym Archipelagiem Brijuni - parkiem narodowym, a od strony lądu uszlachetniona gajami oliwnymi i winnicami, jest miasteczkiem znanym jeszcze od czasów rzymskich. Nazwa Vasianum pochodzi od antycznej manufaktury amfor i innych naczyń; Fažana od zawsze była prawdziwą osadą rybacką, żyjącą na swojej małej rivie - nadmorskiej promenadzie, z której dziś statki wypływają również w stronę Parku Narodowego Brijuni.

BI-VILLAGE Kemping ***

Ten przestronny ośrodek turystyczny zbudowany w pobliżu Fažany, naprzeciwko Archipelagu Brijuni, to najnowszy, ostatnio otwarty duży kemping na Istrii. BI Village jest obiektem w całości podzielonym na parcele, który oferuje różne typy kompletnie wyposażonych miejsc noclegowych i duże osiedle apartamentów. Trzy baseny są równomiernie rozmieszczone na terenie obiektu, oraz zagospodarowano 800 metrów żwirowej plaży.

PINETA Kemping **

Kemping znajduje się 2 km od Fažany i 7 km od Puli, na samym brzegu morza, z widokiem na Zatokę Fažańską i Archipelag Brijuni. Długa, żwirowa plaża jest połączona z Fažaną dwukilometrową aleją spacerową.

PUNTIŽELA Kemping **

Puntižela to osiedle turystyczne, autokemping i schronisko młodzieżowe. Znajduje się na południowo-zachodnim brzegu Istrii, z widokiem na Archipelag Brijuni. Charakteryzuje go bujna roślinność istryjsko - śródziemnomorska, z lasem sosnowym, oliwkami, makią i dębem nadmorskim. Plaża jest żwirowa i kamienista. Kemping leży w odlegkości 7 km od Puli oraz 5 km od Fażany.

STOJA Kemping ***

Kemping znajdujący się 3 km od centrum Puli, z którą ma dobre połączenia komunikacyjne, leży na półwyspie o nazwie Stoja. Jest to spokojny, w przeważającej części zalesiony obiekt z zagospodarowanymi terenami zielonymi, wyposażony w dużą ilość obiektów typu mobil home. Plaża kamienista.

INDIJE Kemping *

Położony na półwyspie, w miejscowości Banjole, w połowie powierzchni pokryty dzikim lasem, co czyni go szczególnie atrakcyjnym dla miłośników joggingu. Oddalony od Puli o 7 km spokojny kemping z terenami w kształcie tarasu, schodzącymi do morza, z zatoczkami i plażami zwróconymi w stronę wyspy Fratarski Otok i hotelu Histria. Obiekt posiada plażę kamienistą.

DIANA Kemping ***

Minikemping wysokiej kategorii oddalony zaledwie 5 minut pieszo od plaży. Baseny - dla dorosłych i dzieci oraz grill pozostają do

OLIVA Kemping ***

Częściowo zalesiony obiekt, znajdujący się tuż obok drugiego, większego kempingu. Oddalony o Chorwacja camping150 m od morza, z własną, kamienistą i żwirową plażą. Od centrum miasta dzieli go 6 km.

STUPICE Kemping *

Znajduje się 12 km na południe od Puli, w kierunku miasteczka Premantura. Położony w większości w gęstym lasku sosnowym, tuż obok cypla Kamenjak, najbardziej na południe wysuniętego fragmentu Istrii i chronionego obszaru przyrody. Mały, słoneczny półwysep, szczególnie popularny wśród gości z przyczepami kempingowymi i kamperami. Posiada plażę żwirową i kamienistą.

RUNKE Kemping *

Bardzo prosty, dobrze zalesiony kemping, oddalony 10 km od Puli, w kierunku miasteczka Premantura. Posiada plażę kamienistą i żwirową.

TAŠALERA Kemping * 8 km od Puli i 2 km od Medulinu znajduje się kemping położony w naturalnym otoczeniu. Zajmuje około 1,5-kilometrowej długości pas nadmorski z miejscami kempingowymi na nasłonecznionej łące oraz w cieniu sosen.

POMER Kemping ***

Ten gruntownie odnowiony kemping znajduje się w zachodniej części zatoki medulińskiej, w sosnowym lesie. Jest oddalony od Puli o 7 km, a 4 km od miejscowości Medulin. Posiada kamienistą plażę ze żwirowymi zatoczkami, oraz specjalne miejsca do opalania. Niedaleko kempingu znajduje się dobrze wyposażona marina.

KRANJSKI KAMP Kemping ***

Znajduje się w pobliżu miejscowości Runke, oddalony od Puli zaledwie 10 km. Plaża jest częściowo piaszczysta, a częściowo wybetonowana. W pobliżu znajduje się duża zatoka.

MEDULIN Camping village *

Ośrodek położony w miejscowości o tej samej nazwie, składający się z dwóch, połączonych ze sobą wąskim przesmykiem, półwyspów porośniętych bujną roślinnością śródziemnomorską, z mnóstwem zatoczek i piaszczystych plaż, które kaskadowo schodzą do morza.

KAŽELA Kemping **

Duży kemping położony naprzeciwko zatoki medulińskiej, obejmujący specjalnie wydzieloną część z własną plażą dla naturystów. Jest oddalony od miejscowości Medulin o 3 kilometry. Częściowo zalesiony, a częściowo położony na otwartej łące. Posiada około 2 km żwirowej i kamienistej plaży z wybetonowanymi miejscami do opalania. W skład kempingu wchodzi również osiedle apartamentów, małych domków kempingowych i obiektów typu mobil home; w 2007 roku wybudowano w nim park wodny.

RABAC

U podnóża gęsto zabudowanego, pełnego przecudownych weneckich pałaców, historycznego miasta Labin, w zatoce dobrze chronionej przed wiatrem bura, rozpościera się miejscowość Rabac. I chociaż jego rozwój turystyczny datuje się na okres dopiero po II wojnie światowej, kiedy rozpoczęto budowę licznych hoteli, miejscowa ludność, która do tego czasu zajmowała się wyłącznie rybołówstwem, żeglugą i uprawą oliwek, zmieniła oblicze miasteczka Rabac, tworząc z niego główny ośrodek turystyczny wschodniego wybrzeża Istrii i Kvarneru. Dzięki swoim pięknym, żwirowym plażom, zupełnie odmiennym od tych na południu i na zachodnim wybrzeżu, restauracjom rybnym i powietrzu nasyconemu aromatem najróżniejszych śródziemnomorskich roślin (szczególnie szałwii i kocanki), Rabac w ostatnich latach staje się ulubionym kierunkiem wakacyjnym wśród rodzin z małymi dziećmi.

OLIVA Kemping ***

Położony w gaju oliwnym, po którym został nazwany, tuż obok morza i żwirowej plaży. Graniczy z obiektami hotelowymi, a nadmorską promenadą można dojść do centrum miasteczka.

MARINA Kemping ***

Prosty, naturalny kemping położony 15 km na południowy wschód od Labina, w okolicy o doskonale zachowanej przyrodzie, na częściowo zalesionym terenie. Kamienista plaża ma długość 1 km. Działający tutaj klub płetwonurkowy został uznany za najlepszy w Chorwacji w 2004, 2005 i 2006 roku.

TUNARICA Kemping *

Położony na cyplu Ubas, zielonym półwyspie oddalonym 17 kilometrów od Labina, w kierunku miejscowości Koromačno. Ma żwirową plażę, jest bujnie zalesiony i panuje tu niczym niezakłócony spokój. Istnieją również wyjątkowo dobre warunki do spokojnego wędkowania.

KVARNER

Czy marzycie o idealnych wakacjach, kiedy w jednym dniu możecie z wybrzeża wypłynąć w stronę słonecznych wysp, a później zawrócić w kierunku lądu, szukając tam spokoju i ciszy na szczytach gór? Czy równocześnie chcielibyście spacerować po słonecznej, eleganckiej riwierze, którą - kiedy tylko tego zechcecie - możecie po kilkunastu kilometrach zamienić na ascetyczny spokój i świeżość górskich szczytów, na których gnieżdżą się orły przednie? Czy chcecie zachłysnąć się czystym powietrzem pachnących lasów w chronionych parkach przyrody? Witajcie na Kvarnerze. Obok Istrii jest to najbardziej liczący się pod względem kempingów region kraju. Większość z nich leży na wyspach, mniej zaś znajduje się na lądzie. Jeżeli pragniecie zaznać ciszy przepięknych zatok i samotnych plaż na wyspach, wypłyńcie ku błękitowi kvarnerskiego morza - mitycznym wyspom Absyrtides z mitu o Argonautach: wyspom Cres, Lošinj, Rab i Krk. Oprócz tego, że będziecie Chorwacja campingsię na nich rozkoszować imponującymi widokami skał wybielonych przez wiatr bura, zatok i wąwozów zanurzających się w błękicie Adriatyku, czarujących kamiennych domów, aromatycznymi zapachami lawendy, szałii, sosny i unikalnej flory z ponad 2 700 gatunkami roślin, wyspy te, niczym mityczna Arkadia, odkryją przed Wami godną pozazdroszczenia liczbę gatunków zwierząt. I podczas gdy w miasteczkach Lošinj, Osor na Cresie, Baška lub Vrbnik na Krku na każdym rogu znajdziecie liczne pozostałości bogatego dziedzictwa kulturowego, takie jak słynna Bašćanska Ploča - kamienna płyta, zabytek języka chorwackiego z 1100 roku, to na skalnych urwiskach Cresu będziecie mogli znaleźć siedliska chronionych sępów płowych, a w przybrzeżnych wodach cieszyć wzrok tańcem delfinów i mniszek śródziemnomorskich.

OD MIEJSCOWOŚCI MOŠČENIĆKA DRAGA DO NOVI VINODOLSKI

Synonim eleganckiej riwiery z przepięknymi willami zbudowanymi w różnych historycznych stylach, pełnej ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pawilonów, parków i ogrodów - Opatija rzeczywiście stanowi szczególny rozdział w historii chorwackiego ruchu turystycznego. Miasto wyrosło wzdłuż wąskiego, wschodniego pasa lądu u podnóża góry Učka, stanowiącej naturalną ochronę przed wilgocią i zimnymi wiatrami. Panuje w nim szczególny, łagodny i przyjemny klimat oraz występuje bogata subtropikalna roślinność. Jeżeli chcecie docenić piękno Opatiji, powoli zwiedzając jej eleganckie budynki i przepięknie urządzone parki, przespacerujcie się 12-kilometrową promenadą wiodącą wzdłuż brzegu morskiego, zwaną Lungo Mare. Poprowadzi Was ona od miejscowości Volosko do Lovranu, a z tej perspektywy Opatija zabłyśnie pełnym blaskiem. A jeśli poszukujecie wyjątkowo leczniczego i czystego powietrza, pojedźcie dalej w kierunku riwiery crikvenicko-vinodolskiej, która wkrótce po Opatiji (w 1906 roku) została oficjalnie uznana za uzdrowisko klimatyczne. Przy okazji wspomnijmy, że miejscowy, wspaniały hotel Therapia, wybudowany jeszcze w 1895 roku, otrzymał tytuł jednego z najpiękniejszych gmachów hotelowych na całym wybrzeżu chorwackim. Novi Vinodolski, miasteczko położone tuż przy samej Magistrali Adriatyckiej, to przykład typowego ośrodka turystycznego na Kvarnerze. Znane ze swojej dużej i piaszczystej plaży w zatoce Lišanj, otoczonej gęstym lasem sosnowym oraz promenady z secesyjnymi willami, wiodącej wzdłuż brzegumorza, jest jakby stworzone do wypoczynku rodzinnego. Potwierdzają to jego plaże zagospodarowane wg najwyższych standardów, dostępne także dla najmłodszych, liczne centra sportowo-rekreacyjne, znakomite restauracje i konoby oraz bogaty program rozrywkowy, w którym szczególnie wyróżnia się sierpniowe wydarzenie - międzynarodowy karnawał letni.

Autocamp DRAGA Kemping **

Położony w zacisznej części miejscowości Mošćenička Draga, oddalony około 100 m od centrum. Żwirowa plaża, ciągnąca się nieprzerwanie na długości 1,5 km, jest oddalona zaledwie 150 m od autokempingu.

MEDVEJA Kemping ***

Znajduje się w zalesionej zatoce pomiędzy Opatiją (10 km) i Lovranem (2 km). W skład kempingu wchodzi też osiedle turystyczne. Jedna część obiektu graniczy z drogą, która oddziela kemping od plaży, do której można dojść małym przejściem podziemnym. Długa, żwirowa plaża, z obiektami gastronomicznymi i pełna atrakcji sportowo-rekreacyjnych jest szczególnie odpowiednia dla dzieci.

OPATIJA Kemping *

Położony jest na terenach zielonych, w lesie sosnowym; przed nim znajduje się duża plaża w miejscowości Ičići. Powyżej kempingu zbudowane są otwarte i kryte obiekty sportowe.

PRELUK Kemping **

Usytuowany w lasku sosnowym, przy morzu i plaży żwirowej. Znajduje się w Preluku, dokąd dojeżdżają autobusy linii 32, z kierunku Opatiji. Od centrum kurortu jest oddalony o dwa kilometry. Znany jako wyjątkowe miejsce do uprawiania surfingu ze względu na znakomite wiatry, wiejące na tym terenie zwłaszcza ranem. Z kempingu rozciąga się widok na pobliskie malownicze miasteczko Volosko, wyspy kvarnerskie i na samą Opatiję.

OŠTRO Kemping ***

Położony na wyspie o tej samej nazwie, w pobliżu miejscowości Kraljevica. 85% powierzchni kempingu znajduje się w lesie sosnowym i liściastym; od najdalszych miejsc kempingowych do morza jest maksimum 150 m. Plaża jest dostępna dla gości w każdym wieku.

KAČJAK Kemping *

Położony na małym półwyspie, w bezpośredniej bliskości osiedla turystycznego, z którego obiektów rekreacyjnych można korzystać odpłatnie. Plaża jest kamienista i żwirowa.

SELCE Kemping **

Znajduje się w miejscowości Selce. Teren kempingu ma kształt tarasu, lekko nachylonego w kierunku morza. Oko 50% jego powierzchni jest porośnięte, głównie drzewami oliwnymi i sosnami. Prywatna plaża żwirowa i skalista ma wybetonowane miejsca do opalania.

UVALA SLANA Kemping **

Na końcu nadbrzeżnego deptaka, łączącego Selce z Crikvenicą, w stronę miejscowości Novi Vinodolski znajduje się Uvala Slana - kemping posiadający około 1,5-kilometrową kamienistą i żwirową plażę z wybetonowanymi tarasami do opalania.

PUNTA POVILE Kemping **

Dobrze zalesiony, bezpośrednio Chorwacja campingprzy morzu, w pobliżu osady rybackiej Povile. Niedaleko znajduje się kompleks hotelowy z atrakcjami rozrywkowymi i sportowymi, które dla gości kempingu dostępne są za opłatą. Kamienista i żwirowa plaża o długości około 1 km oraz szerokości 10 m posiada wybetonowane miejsca do opalania.

KLENOVICA Kemping *

Kemping znajduje się na zalesionym terenie i oddalony jest 10 km od miejscowości Novi Vinodolski, w kierunku Dalmacji. Od 400-metrowej żwirowej plaży ze skalnymi i wybetonowanymi miejscami do opalania dzieli go ścieżka spacerowa. Oprócz sportów wodnych dla gości kempingu organizowane są rejsy statkiem po wodach Kvarneru.

KOZICA Kemping *

Nowo wybudowany kemping pomiędzy miejscowościami Novi Vinodolski i Senj, leżący zaledwie 5 km od miasteczka Klenovica. Własna, naturalna plaża i bliskość pasma górskiego Velebit umożliwia równoczesne korzystanie z atrakcji wodnych, z rejsów po wodach Kvarneru oraz wycieczek górskich.

CRES - LOŠINJ

Pomimo tego, że tutejsza linia brzegowa nie jest bardzo rozwinięta, na wyspie Cres znajdziecie kilka fantastycznych zatok i zacisznych plaż oraz jeden szczególny fenomen - Jezioro Vransko. Położone jest pośrodku wyspy, stanowi źródło zaopatrujące wyspę w słodką wodę, jest też prawdziwą atrakcją przyrodniczą. Powierzchnia tego słodkowodnego zbiornika znajduje się powyżej poziomu otaczającego go morza, dno natomiast sięga poniżej poziomu morza, na głębokość aż 74 m. Dla wszystkich miłośników flory i fauny wypoczywających na Cresie, jeszcze jedna uwaga: oprócz rozkoszowania się rześkimi zapachami aromatycznej roślinności śródziemnomorskiej na wyspie możecie zwiedzić wyjątkowy rezerwat ornitologiczny, jedno z ostatnich siedlisk chronionego sępa płowego. Oddzielona od Cresu zaledwie 11-metrowym, szerokim kanałem, nad którym przerzucono most, Wyspa Lošinj, a dokładnie Mali i Veli Lošinj, dzięki swojemu łagodnemu śródziemnomorskiemu klimatowi i bujnej iglastej roślinności już w 1892 roku został ustanowiony uzdrowiskiem klimatycznym. Jako najbardziej wysunięty na północ punkt Europy, gdzie oprócz zarejestrowanych 1 200 gatunków roślin, w naturalnych warunkach dojrzewają wrażliwe cytryny i bugenwillie, Lošinj jest naprawdę szczególną oazą mikroklimatyczną. W jego wodach przybrzeżnych, w 1999 roku, odnaleziono antyczny zabytek o nieocenionej wartości - statuę z brązu atlety Apoksyomenosa naturalnej wielkości, pochodzącą z IV w. p.n.e. W tutejszych wodach żyją kolonie delfinów, które często można spotkać w małych marinach, a bogate dziedzictwo sakralne, Jazz Festiwal czy bardzo znane Wieczory Muzyczne w Osorze sprawiaja, że Wyspa Lošinj jest prawdziwym skarbcem cudów, który czeka abyście go odkryli.

BRAJDI Kemping **

Prosty, ale idylliczny kemping, położony bezpośrednio przy morzu, z piękną żwirową plażą i molo.

KOVAČINE Kemping ***

Kemping przeznaczony dla rodzin, położony na osobnym półwyspie i oddalony zaledwie kilka kroków od miasta Cres. Jest dobrze zalesiony; ma kamienistą i żwirową plażę z urządzonymi miejscami do opalania. Wyodrębniona część kempingu, z prywatną plażą, zarezerwowana jest dla naturystów. Organizuje się tutaj kursy nurkowania, w tym dla osób niesłyszących. Kemping zarządzany jest zgodnie z zasadami ekologii.

ZDOVICE Kemping *

Mały i prosty, ale idylliczny kemping położony w malowniczej zatoczce (Valun), częściowo zalesiony, ze żwirową plażą. Możliwe noclegi tylko pod namiotami; samochody i kampery mogą wjeżdżać na teren kempingu.

BIJAR Kemping **

Kemping znajduje się w bezpośredniej bliskości miasteczka Osor - kulturalnego i historycznego ośrodka wysp Cres i Lošinj. Ten nieduży obiekt i znajduje się w zacisznym porcie i zatoce Bijar; pokryty jest gęstym sosnowym lasem, ma dobre połączenie z lądem i morzem. Plaża jest kamienista, z kilkoma małymi piaszczystymi zatoczkami. Posiada własną biologiczną oczyszczalnię ścieków.

SLATINA Kemping ***

Położony na terenie w kształcie tarasu, dzięki czemu z każdego miejsca kempingowego jest widok na morze. Część położona wzdłuż morza jest zalesiona wysokimi sosnami. Długa i wąska kamienista plaża posiada dwie żwirowe zatoki. Część plaży jest zarezerwowana dla naturystów. Szczególna dbałość o gości z psami: specjalne zasady pobytu dla psów i ich właścicieli, ze wszystkimi udogodnieniami i towarzyszącą infrastrukturą wg projektu profesora Eckarda Linda.

PREKO MOSTA Kemping **

Mały kemping rodzinny, znajdujący się w pobliżu miasteczka Osor. Częściowo zalesiony, z kamienistą plażą. Z kempingu, przez stary las sosnowy, prowadzą szlaki piesze na najwyższy na wyspie szczyt o nazwie Osoršćica (588 m n.p.m.), położony wśród dziewiczej przyrody.

BALDARIN Kemping naturystyczny **

Kemping znajduje się na południowym krańcu wyspy Cres, 15 km od miejscowości Osor i głównej drogi prowadzącej przez wyspę. Charakteryzują go gęsty śródziemnomorski las i dwukilometrowe, całkowicie dzikie skaliste wybrzeże wśród żwirowych zatok. Część kempingu, zaraz przy wejściu, przeznaczona jest dla gości tekstylnych, a większa część, oznaczona Chorwacja campingi ogrodzona, dla naturystów. Kemping naturystyczny

LOPARI Kemping *

Naturalnie zalesiony śródziemnomorską roślinnością kemping, położony niedaleko miasteczka Osor. Obok plaży znajduje się część parcel, które nie są zalesione. Plaża jest kamienista, a letnie wiatry, które występują tu prawie ciągle, są idealne do uprawiania surfingu. Obiekt graniczy z ośrodkiem wypoczynkowo-apartamentowym.

RAPOĆA Kemping **

Kemping znajduje się przy samym wjeździe do miasteczka Nerezine i jest w przeważającej części pokryty lasem sosnowym z kilkoma zacienionymi łąkami. Jest połączony alejką spacerową z kamienistym wybrzeżem, na którym znajduje się żwirowa plaża o długości około 150 m, z wybetonowaneymi miejscami do opalania.

POLJANA Kemping ***

Obiekt ten, prowadzony ze szczególną troską o ekologię, położony jest w zatoce w najwęższej części wyspy, tuż przy miejscowości Mali Lošinj. Miejsca kempingowe znajdują się na terenie kaskadowym, łagodnie schodzącym w stronę morza i najczęściej w cieniu sosnowego lasu. Plaża składa się z 800-metrowego wybrzeża z przygotowanymi miejscami do opalania i małej, żwirowej zatoki. Jedna część plaży wydzielona jest dla naturystów. W skład kempingu wchodzi maleńki port ze 150 miejscami do cumowania. Obiekt znajduje się na terenie rezerwatu delfinów.

ČIKAT Kemping **

Kemping o długiej tradycji turystycznej i jednocześnie największy obiekt tego typu na wyspie Lošinj. Położony w cieniu stuletnich sosen zatoki noszącej tę samą nazwę, znajduje się 1 km od centrum miasta Mali Lošinj. Część kempingu położona jest na terenie w kształcie tarasu, ogrodzonym naturalnym kamieniem. Posiada kamienistą i żwirową plażę.

KREDO Kemping **

Mały kemping oddalony o 15 minut spacerkiem od centrum miejscowości Mali Lošinj. Znajduje się tuż obok morza, w sosnowym lesie, obok hotelu o tej samej nazwie.

KRK

Krk - największa wyspa w Chorwacji, licząca aż 68 miejscowości i ośrodków; posiada port lotniczy, z lądem połączona mostem, tzw. „Krčki Most”. Charakteryzuje się dobrze rozwiniętą linią brzegową, otoczona jest ponad 20 wysepkami, skałami i głazami. Wyspa z licznami zatokami, zatoczkami i naturalnymi żwirowymi plażami: Puntarska Draga i Soline, znana także z błot leczniczych, od dawna uznawana za atrakcyjny kierunek turystyczny. Dzięki swojemu przyjemnemu i łagodnemu śródziemnomorskiemu klimatowi z ponad 2 500 godzin słońca w ciągu roku, Krk równocześnie zalicza się do najbardziej słonecznych regionów Europy, a najbardziej znane ośrodki turystyczne na wyspie to: Baška, Krk, Malinska, Njivice, Punat, Omišalj i Vrbnik. Na wyspie znajdują się interesujące formy krasowe - jaskinie i groty, takie jak np. Biserujka koło miejscowości Dobrinj. Posiada również żyzne pola uprawne, na których miejscowa ludność, tradycyjnie związana z rybołówstwem, od najdawniejszych czasów zajmuje się hodowlą bydła, uprawą winorośli i oliwek. Krk, ze względu na swoje bogactwo nazwany przez Rzymian „Insula aurea” czyli złota wyspa, oprócz sera owczego, aromatycznego miodu z szałwii i znakomitej oliwy z oliwek, jest także „ojczyzną“ słynnego białego wina Vrbnička Žlahtina. Jeżeli w swojej wakacyjnej wędrówce dotrzecie na Krk, nie zapomnijcie, poza rozkoszowaniem się urokami morza, wziąć udziału w licznych atrakcjach kulturalnych - począwszy od małych wyspiarskich ludowych festynów rybackich, tzw. fešt, które odbywają się w każdej miejscowości aż do dużych letnich imprez, organizowanych na placu Kamplin w mieście Krk, koncertów tradycyjnych zespołów wokalnych (tzw. klap) czy festiwalu jazzowego.

PUŠĆA Kemping

Częściowo zalesiony kemping położony w pobliżu historycznego miasteczka Omišalj, w zacisznej zatoce o żwirowej plaży. Dzięki bliskości mostu łączącego wyspę z lądem jest odpowiedni do wypoczynku tranzytowego osób, udających się do dalej położonych ośrodków turystycznych.

NJIVICE Kemping **

Kemping położony na terenie lasu dębowego, w zacisznej zatoce i blisko centrum miasta, ma bardzo łagodne ukształtowanie terenu. Posiada kamienistą plażę z wybetonowanymi miejscami do opalania.

SLAMNI Kemping ****

W miejscowości Klimnu, w północnowschodniej części wyspy Krk, zaledwie 10 minut jazdy od mostu, który łączy wyspę z lądem, 6 kilometrów od Dobrinje znajduje się kemping Slamni. Jest to nowy kemping przy plaży żwirowej, w pobliżu zatoki Soline. W restauracji na kempingu oferowane są różne specjały lokalne, makarony i ryż, jak również fast food i wyroby cukiernicze. Napojami i przekąskami można się delektować na plaży z leżakami i parasolami. Do dyspozycji młodych jest wyposażony plac zabaw. Klimno znane jest z oferty żeglarskiej, napraw łodzi i warsztatów. W pobliżu jest miejscowość Meline, znana ze swojego leczniczego błota.

GLAVOTOK Kemping *

Znajduje się na zachodnim brzegu wyspy Krk, chronionym przed uderzeniami północnych wiatrów, charakteryzującym się bogatą roślinnością, na plaży kamienistej i żwirowej znajdują się częściowo piaszczyste zatoki. Parcele, o wielkości 70 - 120 m², połozone są w głębokim cieniu dębowego lasu.

PILA Chorwacja campingKemping ***

Kemping oddzielony od morza i plaży tylko promenadą i krzewami tamaryszku położony jest na słonecznym południu wyspy Krk. Jego gości dzieli zaledwie kilka kroków od miasteczka Punat, a do licznych, samotnych piaszczystych plaż można stąd dotrzeć pieszo lub łódką. Gośce z namiotami mogą korzystać z kuchni.

ZABLAĆE Kemping ***

Kemping jest położony wzdłuż żwirowej Wielkiej Plaży, o długości 1 800 m, w samym centrum miejscowości Baška, z widokiem na okoliczne wyspy i brzeg od strony lądu. Część kempingu znajduje się przy plaży, a druga w odległości około 100 metrów od morza. W cenę noclegu wliczona jest opłata za korzystanie z basenu i studia fitness w ośrodku wellness Baška, oddalonym o 100 metrów od kempingu.

ŠKRILA Kemping **

Znajduje się tuż przy wjeździe do miejscowości Stara Baška, powyżej żwirowej plaży. Częściowo położony na terenie kaskadowym, zalesiony lasem sosnowym, a w niektórych miejscach ma równe, niezacienione podłoże. Około kilometrowej długości, szeroka na 10 m kamienista i żwirowa plaża, ma jedną piaszczystą zatokę.

KONOBE Kemping naturystyczn **

Kemping przeznaczony przede wszystkim dla naturystów, położony zaledwie 3 km od miasteczka Punat. Rozciąga się wzdłuż 250-metrowej kamienistej, miejscami żwirowej plaży, na łagodnych zboczach chronionej zatoki, z uformowanymi parcelami z widokiem na morze i wyspy Zatoki Kvarnerskiej, gdzie przyroda do dzisiaj pozostała dziewicza i doskonale zachowana. Teren kempingu jest częściowo zalesiony, a częściowo odkryty.

TIHA Kemping *

Kemping leży zaledwie 500 m od miejscowości Šila. Obejmuje zatokę Tiha (cicha), od której otrzymał nazwę, jest podzielony na część dla kamperów i namiotów. Częściowo zalesiony, częściowo położony na łące i nachylony w stronę morza. Posiada kilometrowej długości żwirowo-skalistą plażę z wybetonowanymi miejscami do opalania.

BUNCULUKA Kemping naturystyczny ****

Kemping dla naturystów znajduje się w bezpośredniej bliskości miejscowości Baška, w zatoce pomiędzy dwoma wzgórzami o dziewiczej przyrodzie. Cechą charakterystyczną obiektu są położone kaskadowo parcele otoczone sosnowym lasem, akacjami i jałowcem. Parcele są odgrodzone od siebie kamiennymi murkami i krzewami jałowca. Schodząc w kierunku morza kemping kończy się żwirową plażą.

BOR Kemping ***

Znajduje się w zachodniej części miasta Krk, niedaleko centrum, ale równocześnie jest dostatecznie oddalony od miejskiego gwaru, niecałe 10 minut od morza. Otoczony suhozidami - murkami budowanymi bez zaprawy, oliwkami i laskiem sosnowym, oddaje prawdziwą atmosferę wyspy.

JEŽEVAC Kemping ***

Znajduje się niedaleko centrum historycznego miasta Krk. Kemping w przeważającej części jest naturalnie zalesiony sosnowym lasem, ma też słoneczne łąki. Żwirowa, a w części skalista plaża o długości 800 metrów, posiada liczne atrakcje rekreacyjne.

POLITIN Kemping naturystyczny ***

Kemping naturystyczny Politin znajduje się w ustronnej części wyspy i oddalony jest o 1,5 km od miasta Krk. Położony na kaskadowym terenie, porośnięty dziewiczą roślinnością śródziemnomorską; przeznaczony wyłącznie dla naturystów. Posiada 800-metrową kamienistą plażę ze żwirowymi zatoczkami. W pobliżu znajdują się ścieżki spacerowe, trasy rowerowe i do uprawiania joggingu.

RAB

Wyspa Rab obfitująca w śródziemnomorską roślinność, szczególnie pachnąca kwiatami kocanki wyrastającej wśród kamieni i skał, pokryta jest lasami dębu ostrolistnego, które w czasie letnich upałów zapewniają cudowny chłód. Rab, szczególnie dumny z nadanego mu już w czasach antycznych epitetu „felix” (szczęśliwy), już od najdawniejszych czasów był nowoczesnym miastem z łaźniami, świątyniami i teatrem. Rozpoznawalny z daleka po czterech dzwonnicach wznoszących się wysoko ku niebu, Rab jest miastem rodzinnym słynnego kamieniarza Marina, który po przeciwnej stronie Adriatyku, na brzegach Półwyspu Apenińskiego w pobliżu dzisiejszego Rimini, jako diakon tamtejszego biskupa, zbudowawszy kościółek, położył fundamenty pod przyszłe miasto San Marino i państwo o tej samej nazwie. Jeżeli dodamy do tego fakt, że właśnie tutaj, jako jeden z pierwszych naturystów, chroniąc się przed ciekawskimi oczami opinii publicznej, kąpieli zażywał król Edward VIII ze swoją słynną wybranką serca, wartą abdykacji Wallis Simpson, ewidentnie widać, że Rab jest faktycznie miejscem znaczących wydarzeń historycznych. Jeżeli również państwo zechcecie spędzić prawdziwe śródziemnomorskie wakacje na wyspie, z dala od trosk, jeżeli zapragniecie zostawiać ślady stóp na rajskiej piaszczystej plaży San Marino przy miłej dla uszu muzyce cykad - witajcie na szczęśliwej, słonecznej wyspie Rab!

ZIDINE Kemping **

Obiekt propagujący turystykę kempingową w środowisku naturalnym, bez samochodów, plastiku i betonu. Jest tu mała przystań, przechowalnia rowerów i biblioteka.

PADOVA III Kemping ***

Znajduje się w miejscowości Banjol, a od zabytkowego centrum miasta Rab dzielą go 2 km. Położony w lesie Chorwacja campingsosnowym wzdłuż piaszczystej plaży o długości 0,5 km.

SAN MARINO Kemping ***

Położony w miejscowości Lopar na wyspie Rab, w sosnowym lesie, wzdłuż 1,5-kilometrowej piaszczystej plaży, która ze względu na swoje walory nazywana jest też „Rajską Plażą”. Plaża ta jest szczególnie odpowiednia dla osób, które nie potrafią pływać i rodzin z małymi dziećmi. Leży w odległości 12 kilometrów od zabytkowego centrum miasta Rab.

LIKA - KARLOVAC

W regionie Lika i Gorje doświadczycie Państwo wyjątkowych i szczególnych przeżyć. Te przepiękne, pagórkowate i zielone rejony położone są w odległości zaledwie około dziesięciu kilometrów od morza w głąb kraju. Ze względu na swoje wyjątkowe wartości ekologiczne i koncentrację chronionych parków przyrody, są prawdziwymi oazami spokoju i ciszy oraz coraz częściej odwiedzaną destynacją turystyczną w Chorwacji. Park Narodowy Risnjak niedaleko miejscowości Delnice, wraz z oczarowującym i wspaniałym szeregiem szesnastu, położonych kaskadowo (8 większych i 8 mniejszych) jezior w słynnym chorwackim parku narodowym Jeziora Plitwickie, są idealnym miejscem wypoczynku wszystkich osób spragnionych autentycznego współistnienia z naturą. Nieco dalej, w samym środku idyllicznego, pagórkowatego krajobrazu, odkryjecie królestwo wód i uroki pobliskiego miasta Karlovac, powstałego nad czterema rzekami (Kupa, Korana, Dobra i Mrežnica). Na koniec Pag - wyspa kamienia i soli, której część północna, ze znaną miejscowością letniskową Novalja oraz coraz bardziej popularną plażą Zrće, gdzie organizowana jest całonocna zabawa, stanowi część opisywanego województwa ličko-senjskiego. Z kolei południowa część wyspy należy do regionu Dalmacji, dokładniej do województwa zadarskiego. Pag to wyspa, która ze swoimi, długimi na 20 kilometrów, plażami żwirowymi jest prawdziwym ukoronowaniem tego, tak bardzo różnorodnego, danego przez bogów miejsca na ziemi.

OD MIEJSCOWOŚCI SENJ DO JEZIOR PLITWICKICH

Witajcie wśród rajskich pejzaży województwa ličko-senjskiego, na terenie którego znajduje się najsłynniejszy, najstarszy i najczęściej odwiedzany ze wszystkich ośmiu parków narodowych w Chorwacji - Park Narodowy Jeziora Plitwickie. Jest to równocześnie jedyny pomnik przyrody wśród innych kulturowych zabytków w Chorwacji uznanych za światowe dziedzictwo, który już w 1979 roku, jako jeden z pierwszych na w świecie, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Park Narodowy Jeziora Plitwickie jest bez wątpienia wyjątkowym cudem przyrody. I chociaż najbardziej znany jest ze swoich wodospadów o podłożu wapiennym i szesnastu kaskadowo położonych jezior, których widok zapiera dech, Plitwice oferują też szereg innych atrakcji, takich jak ciekawe formy geomorfologiczne, dziewicze lasy i łąki, wyjątkowe gatunki flory i fauny oraz moc interesujących programów turystycznych. Dzisiejsza oferta Jezior Plitwickich umożliwia turystom, wybierającym dany program zwiedzania, poznawanie piękna jezior na różne sposoby - poprzez wędrówki piesze, rejsy statkiem turystycznym, kolejką panoramiczną, fotografowanie, wioślarstwo, rafting, canoeing, wspinaczki górskie i narciarstwo. Od czasów prehistorycznych i antycznych obecna Lika - kraina mężnych Ilirów - Japodów, zielona i cicha, ze swą dziewiczą, prawie mityczną przyrodą, do dzisiaj jest oazą zagrożonych gatunków ptaków, wilków i niedźwiedzi. Nie dziwi więc, że znajdujący się w miejscowości Kutarevo rezerwat niedźwiedzi staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularną atrakcją turystyczną dla całych rodzin. Bogaty we wspaniałą przyrodę region Lika jest też miejscem urodzenia jednego z największych geniuszy techniki, wynalazcy Nikoli Tesli, którego muzeum, otwarte z okazji 150. rocznicy jego urodzin, możecie odwiedzić w rodzinnej miejscowości naukowca - Smiljan.

EUROCAMP RAČA Kemping ***

Oddalony o 75 km od Rijeki, przy Magistrali Adriatyckiej, która w tym miejscu biegnie bardzo blisko morza. Znajduje się po obydwu stronach magistrali. Teren kempingu jest oddzielony od wejścia i plaży krótkim i szerokim tunelem. Kemping nie ma podziału na parcele, jest lekko nachylony, porośnięty niskimi drzewami. Z trzech stron jest otoczony skałami, a z czwartej strony jest morze.

UJČA Kemping **

Spokojny, idylliczny, mały kemping, położony 4 km na południe od miejscowości Senj, przy Magistrali Adriatyckiej; w otoczeniu zieleni, tuż obok idyllicznej zatoczki z piaszczystą plażą.

ŠKVER Kemping **

Kemping położony nad samym morzem, w centrum miasta Senj. Na jego terenie znajduje się konoba, urządzona w starym stylu nadmorskim, oferująca specjały rybne, a przy samym kempingu jest mały port, z miejscami do cumowania dla niewielkich jednostek pływających i motorówek.

BORJE Kemping ***

Kemping z restauracją o tej samej nazwie - Borje znajduje się, na skraju parku narodowego, w otoczeniu góry Lička Plješivica, porośniętego lasami wzgórza Mrsinj. Jest oddalony od wejścia do parku o 15 km. Obiekt zajmuje powierzchnię 6,5 ha i jest dobrze zalesiony.

WOJEWÓDZTWO KARLOVACKIE

Województwo karlovackie, z przejrzystymi wodami wysokiej Chorwacja campingjakości, aż czterech rzek: Kupa, Korana, Mrežnica i Dobra, jest idealnym miejscem dla miłośników wioślarstwa, raftingu, canoeingu i spływów tratwą, łowienia ryb na jeziorach, rzekach i w górskich potokach, chodzenia po górach oraz spacerów. Województwo karlovackie znane jest nie tylko z lasów, w których organizowane są polowania, na obszarze od miejscowości Draganić do Klek i Modruš. Jest to również destynacja miłośników sportów zimowych, którzy przyjeżdżają na stoki góry Bjelolasica. Może się także pochwalić licznymi zabytkami: od urzekających starych miast i zamków jak Dubovac, Ozalj, Bosiljevo do klasztorów franciszkańskich, paulińskich i dominikańskich, położonych wśród zielonego krajobrazu.

W samym środku tego idyllicznego, pagórkowatego krajobrazu odkryjecie królestwo wód i uroki pobliskiego miasta Karlovac, powstałego nad czterema rzekami, o kształcie sześcioramiennej gwiazdy. Ta przepiękna perła kontynentu rozwinęła się ze średniowiecznej twierdzy, wybudowanej w celu obrony przed najazdami tureckimi na Europę Środkową. Dzisiaj jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Chorwacji i wbrew swojemu tranzytowemu położeniu, jest coraz bardziej popularną destynacją dla znacznej liczby turystów, poszukujących wszelkiego rodzaju form rekreacji.

KORANA Kemping **

Kemping Korana jest ważnym elementem oferty noclegowej Parku Narodowego Jeziora Plitwickie, światowej perły o nieocenionej wręcz wartości. Znajduje sie 6 km przed wejściem nr 1 do parku narodowego od strony Zagrzebia. Położony jest na płaskowyżu powyżej kanionu rzeki Korana.

TURIST Kemping ***

Położony jest w pobliżu Parku Narodowego Jeziora Plitwickie (10 km) oraz jaskiń Baraćeve Spilje (6 km), w okolicy, gdzie występuje liczna zwierzyna łowna. Ponad dwie trzecie miejsc biwakowych otoczonych jest powierzchniami zielonymi i drzewami iglastymi. W ofercie rekreacyjnej jest rafting i kanuing na rzece Mrežnica, liczne trasy rowerowe (o łącznej długości około 60 km) oraz trasa zjazdowa Mukinje (13 km). Organizowane są również wycieczki do pobliskiego PN Jeziora Plitwickie, do Barićeve Spilje, skansenu Rastoka oraz na ranczo, gdize jest stadnina koni.

SLAPIĆ Kemping ****

Kemping znajduje się w bardzo malowniczej strefie tuż przy rzece Mrežnica, jednej z najpiękniejszych i najczystszych rzek Chorwacji. Działa od 2001 roku i urządzony jest na wysokim poziomie. W bezpośrednim pobliżu obiektu znajduje się restauracja z kawiarnią i kort tenisowy, dzięki czemu goście mają pod ręką prawie wszystko, czego im potrzeba. Dla tych, którzy sami chcą przygotować sobie jedzenie, istnieje możliwość korzystania z grilla, ale tylko w miejscach do tego przeznaczonych - ze względu na ochronę rzeki Mrežnica i okolicy.

PAG

Wyspa kamienia i soli, poprzecinana suhozidami - murkami budowanymi bez zaprawy, które niczym elegancka tkanina pokrywają w całości jej powierzchnię. Pag - prawie bez jednego drzewa, ale za to pokryty plantacjami winorośli i pastwiskami o upajających zapachach aromatycznych roślin, szczególnie szałwii i kocanki; miejsce dzikiej egzotyki i zacisznych oaz, z 27 kilometrami żwirowych i piaszczystych plaż, licznymi wysepkami, naturalnymi małymi portami i marinami. Dzięki miejscowości Novalja i coraz bardziej popularnej plaży oferującej całonocną rozrywkę - Zrće, wyspa Pag staje się w ostatnim czasie ośrodkiem turystycznym coraz częściej odwiedzanym przez młodzież poszukującą ekscytującego wypoczynku i dobrej zabawy.

STRAŠKO Kemping ****

Znajduje się wśród dębów, sosen i drzew oliwnych, około 2 km od miasteczka Novalja. Duży, komfortowy kemping z różną ofertą noclegową i atrakcjami, z dużą, żwirową plażą. Parcele są kompletnie wyposażone i mają powierzchnię około 100 - 120 m². Około jedną trzecią kempingu, odpowiednio wyposażoną i posiadającą odrębną plażę, zarezerwowano dla naturystów.

DALMACJA

Dalmacja to jeden z najstarszych regionów Europy, rozciągający się wzdłuż bogato rozwiniętej linii brzegowej wybrzeża Morza Adriatyckiego na długości aż 400 km. Dzieli się na regiony: Zadaru, Szybenika, Splitu i Dubrownika. Z jednej strony otoczona jest chronionymi obszarami przyrody masywu największych gór Chorwacji - Velebitu i Gór Dynarskich, z ich bystrymi potokami, wodospadami i jeziorami, z drugiej - cudownym słonecznym wybrzeżem i czystym Adriatykiem, na którym rozrzuconych jest dosłownie tysiąc wysp, wysepek, skał i głazów. Dalmacja jest regionem, który całkiem słusznie nazywany jest niepowtarzalnym boskim dzietem. Znajduje się tutaj szereg dużych kempingów ze wszystkimi możliwymi atrakcjami; jest też sporo małych, bezpretensjonalnych obiektów kempingowych, które niekiedy oferują zaledwie po kilkanaście miejsc noclegowych. Właśnie fakt, że można tu wypoczywać na kempingach w zaciszu czyjegoś podwórza, ogrodu czy atrakcyjnej działki, skąd codziennie możecie wyruszać na wycieczki do pobliskich parków narodowych lub miast sprawia, że Dalmacja jest ulubionym kierunkiem turystycznym wszystkich tych, którzy poszukują wypoczynku z dala od letniej wrzawy.

REGION ZADARU

Chociaż pozornie nieskromnie nazywany przestrzenią prawdziwej boskiej inspiracji, region Zadaru z około 300 Chorwacja campingwyspami i wysepkami oraz dwoma słodkowodnymi jeziorami leżącymi tuż przy samym morzu, to naprawdę kraina o niepowtarzalnym pięknie przyrody. Jeżeli wątpicie w to, wystarczy, żebyście zobaczyli fantastyczny świat Parku Narodowego Paklenica i Parków Przyrody Velebit, Telašćica i Vransko Jezero, a całe ich piękno zabłyśnie przed Wami w pełnym blasku. Tereny te zawsze przyciągały uwagę swoimi górami, jeziorami, wodospadami, kanionami, skałami, jaskiniami i grotami oraz błękitem morskiej toni otoczonej łańcuchem cudownych wysp, pełnych zacisznych przystani i romantycznych plaż. Jeżeli marzyliście o wypoczynku, gdzie prócz kąpieli w szmaragdowozielonych, kryształowych wodach i rozkoszowania się słońcem na piaszczystych i żwirowych plażach przy przepięknych kamiennych miastach riwiery zadarskiej, moglibyście podziwiać najbardziej magiczne zachody słońca, delektując się słynnym, smacznym owczym serem i pijąc fenomenalne Maraschino produkowane ze specjalnego gatunku wiśni maraska, dobrze trafiliście! Siedzibą regionu jest dzisiejszy Zadar, z antycznym forum i bogatym dziedzictwem sakralnym, który szczyci się m.in. faktem, że był pierwszym miastem na ziemiach chorwackich, w którym w 1396 r. dominikanie założyli uniwersytet. Region ten ze swoimi trzema tysiącami lat bogatej historii - z miasteczkiem Nin i najmniejszą katedrą na świecie, miastem koronacyjnym Biogradem i kamiennym pięknem renesansowego miasta Pag, jest wyjątkowym "rozdziałem" w księdze o kraju tysiąca wysp.

PAG

Jeżeli myśleliście, że Pag to jedynie wypoczynek w promieniach słońca na plaży, przy akompaniamencie cykad oraz bogate życie nocne, to jesteście w błędzie. Zbudowane i ufortyfikowane wg planów renesansowych miasto Pag z XV wieku, które administracyjnie należy do województwa zadarskiego, pełne pięknych średniowiecznych pałaców, rzeźbionych kamiennych framug, balkoników i herbów, całkowicie Was zachwyci swoim śródziemnomorskim gwarem. Przespacerujcie się po nim i podziwiajcie jego kamienne piękno. Jeżeli traficie tutaj pod koniec lipca, nie omińcie tradycyjnego karnawału, kiedy przy dźwiękach muzyki dętej mieszkańcy w starych strojach ludowych śpiewają dawne miejscowe pieśni i tańczą. Nie zapomnijcie także o słynnych koronkach z Pagu (tzw. paška čipka), których wspaniałe ornamenty z nićmi agawy niegdyś wyplatały pracowite dłonie mniszek oraz o tutejszym miejscowym serze (tzw. paški sir) z mleka owiec, wypasanych wyłącznie na pastwiskach pokrytych aromatycznymi roślinami śródziemnomorskimi.

PAKLENICA Kemping *

Znajduje się obok hotelu Alan i żwirowej plaży w centrum miejscowości, oddalony zaledwie 10 km od autostrady. Nowocześnie wyposażony kemping położony jest w sosnowym lesie; sanitariaty są całkowicie odnowione, a goście kempingu mogą za opłatą korzystać z nowego centrum wellness z basenem, znajdującego się w hotelu Alan.

ŠIMUNI Camping village **

Kemping rozciąga się na zalesionym terenie, kilometr na wschód od miejscowości Šimuni. Parcele o różnej wielkości i stopniu wyposażenia znajdują się na łagodnie nachylonym terenie, który schodzi w stronę plaży. Częściowo są one utworzone naturalnie, częściowo ogrodzone i obłożone naturalnym kamieniem. Długa plaża jest pokryta drobnym żwirem, wykonane są łatwe zejścia, ale jest też fragment piaszczysty - na samym cyplu. Osobna część plaży jest przeznaczona dla zwierząt domowych.

RIWIERA PAKLENICA

Położona na północno-zachodnich krańcach regionu Zadaru, wzdłuż 20-kilometrowego odcinka wybrzeża adriatyckiego graniczącego z masywem górskim Velebit, Riwiera Paklenica, obejmująca miejscowości Seline, Tribanj-Krušica, Tribanj-Šibuljine i Tribanj-Mandalina, w całości znajduje się na chronionych przyrodniczo terenach Velebitu, który wspólnie z wybrzeżem ma status parku przyrody. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy poszukują dynamicznego wypoczynku i przygód, wędrówek górskich, raftingu, canoeingu, stanowisk do obserwacji ptaków lub nastawieni są na spacery w otoczeniu majestatycznej przyrody. Riwiera Paklenica, ze swoimi kanionami i lasami, jest szczególnie chętnie odwiedzanym regionem turystycznym ze względu na zaledwie 20-kilometrową odległość do stolicy regionu - Zadaru, a od czasu wybudowania nowej autostrady dzieli ją około 2 godzin jazdy do dużych miast Chorwacji, takich jak Zagrzeb, Split czy Rijeka.

PLANTAŽA Kemping ***

Położony jest przy samym brzegu morza, w cieniu bujnej roślinności śródziemnomorskiej, z własną żwirową plażą. Obok kempingu znajduje się pensjonat z apartamentami.

PISAK Kemping *

Znajduje się przy samym brzegu morza, w cieniu krzewów tamaryszku. Posiada długą, żwirową plażę, a położony jest w bezpośredniej bliskości Parku Narodowego Paklenica (1 km).

ŠIBULJINA Kemping ***

Znajduje się w małej, cichej osadzie o tradycjach rybackich. Położony tuż obok morza, zacieniony przez las sosnowy. W jego tle wznosi się Velebit, najwyższe pasmo górskie w Chorwacji. Obiekt posiada plażę żwirową. Od miejscowości Starigrad Paklenica jest oddalony o 14 km. Kemping jest szczególnie lubiany przez miłośników wspinaczek górskich i free climbingu.

NACIONALNI Chorwacja campingPARK Kemping **

Znajduje się w obrębie centrum edukacyjnego parku narodowego i wykorzystywany jest głównie przez osoby zainteresowane wspinaczką skałkową, turystów górskich i innych miłośników parku narodowego. Odpowiedni również do wypoczynku rodzinnego. Położony jest wzdłuż naturalnej plaży żwirowej.

RIWIERA ZADARSKA

Witajcie na riwierze zadarskiej i w jej głównym mieście Zadarze - liczącym trzy tysiące lat, centrum gospodarczym i kulturalnym północnej Dalmacji, mieście z największym rzymskim forum po tej strony Adriatyku i niezapomnianymi wczesnośredniowiecznymi kościołami pw. Donata, Anastazji i Chryzogona. Niedaleko stąd znajduje się najstarsze chorwackie miasto królewskie - Nin, z najmniejszą na świecie katedrą - Kościołem św. Krzyża o długości zaledwie 36 kroków. Posłuchajcie dźwięków organów morskich - cudu architektonicznego na promenadzie zadarskiej, tzw. rivie, skąd - jak niegdyś powiedział sławny Alfred Hitchcock - można podziwiać najpiękniejsze zachody słońca. Trzymając w ręku kawałek słynnego owczego sera z Pagu i popijając Maraschino - miejscowy likier z gatunku wiśni maraska, rozkoszujcie się krajobrazami, atmosferą i płodami tej krainy niepowtarzalnych boskich inspiracji. Region jest ulubionym miejscem miłośników turystyki rodzinnej - zapewne dzięki dużej ilości zacisznych, płytkich i piaszczystych plaż jakgdyby stworzonych dla dzieci i osób, które nie potrfią pływać, a bliskość wspomnianych czterech parków narodowych jeszcze bardziej podkreśla jego niezwykłość.

Wyspa Ugljan (52 km² i 75 km rozwiniętej linii brzegowej) położona dokładnie naprzeciwko Zadaru, którą dzieli zaledwie szeroki na kilka mil morskich Kanał Zadarski, oprócz tego, że jest pokryta wiecznie zielonymi lasami sosnowymi i typowo śródziemnomorską, aromatyczną makią, jest też wyspą winorośli, fig i oliwek. 2 000 lat tradycji uprawy drzew oliwnych pozostawiło na Ugljanie tysiące drzew, z których do dzisiaj uzyskuje się oliwę o wyjątkowej jakości i aromacie. Drugą wyspą należącą również do grupy zadarskich wysp, połączoną, z Ugljanem mostem nad przesmykiem Ždrelac, jest Pašman (63 km², 65 km rozwiniętej linii brzegowej). Pokryty charakterystycznymi plantacjami roślin śródziemnomorskich, wśród których prym wiodą pola winorośli i gaje oliwne oraz typowe rośliny aromatyczne, Pašman rzeczywiście zdaje się przypominać śródziemnomorską Arkadię. Otoczony jest szeregiem wysepek, pięknymi piaszczystymi i żwirowymi plażami oraz morzem, dzięki wyjątkowym prądom morskim, zmieniającym swój kierunek co sześć godzin, nosi tytuł jednego z najczystszych miejsc na Adriatyku i jest idealnym miejscem do uprawiania wszelkich sportów wodnych.

MARITIME / DALMACIJA Kemping ***

Położony jest w miejscowości Privlaka, 30 km od autostrady, na równym terenie w niezbyt gęstym lesie sosnowym. Cała powierzchnia jest podzielona na parcele o wielkości 60, 90 i 120 m². Posiada częściowo piaszczystą, częściowo żwirową plażę; morze jest tutaj płytkie, przez co kemping jest obiektem szczególnie odpowiednim dla osób, które nie potrafią pływać i dzieci.

PUNTICA Kemping ***

Oddalony 12 km od autostrady, leżący w cieniu krzewów tamaryszku z widokiem na pasmo Velebitu. Posiada żwirową plażę z mnóstwem naturalnych zatoczek w pobliżu. Panuje w nim rodzinna atmosfera. W jego bezpośredniej bliskości są restauracje i sklepy.

ADRIASOL Kemping ***

Spokojny kemping znajdujący się na krańcach miasteczka Novigrad, daleko od wszystkich dróg, bezpośrednio przy morzu. Posiada kilometrowej długości, pokrytą żwirem, plażę.

PLANIK Kemping **

Znajduje się przy wjeździe do miasteczka, w gęstym sosnowym lesie, 20 km od mostu „Maslenički Most”, w kierunku wyspy Pag. Kemping jest oddalony o 300 m od głównej miejscowej plaży, która na brzegu jest żwirowa, a w morzu piaszczysta.

ZATON Holiday Resort ****

Duży, kompletnie wyremontowany kemping, porośnięty naturalnym lasem sosnowym. Obok niego znajduje się ośrodek wypoczynkowo- apartamentowy z centrum sportowym. Kemping posiada komfortowe parcele; plaża jest odpowiednia także dla dzieci i osób które nie potratią pływać. Atrakcyjne, podgrzewane baseny dla dorosłych i dzieci, mnóstwo innych atrakcji, szczególnie dobrze organizowane programy sportowe i rekreacyjne sprawiają, że osiedle jest prawdziwym rajem dla rodzin.

PEROŠ Kemping

Kemping otwarty został w 2004 roku. Posiada 60, w pełni wyposażonych mejsc, całkowicie lub częściowo położonych w cieniu. Odpowiedni dla wszystkich typów gości. Najbliższa plaża jest oddalona o 300 metrów od kempingu i ciągnie się kilometrami do Zadaru i Ninu.

NINSKA LAGUNA Kemping **

Znajduje się w miejscowości Nin, przy długiej i piaszczystej plaży noszącej nazwę „królewska plaża”, z dala od głównych tras drogowych i stref przemysłowych. Na plaży znajdują się błota lecznicze (peloid); a sam kemping jest szczególnie odpowiedni dla rodzin z małymi dziećmi.

PORAT Kemping *

Położony w cieniu sosnowego lasu tuż przy brzegu morza, 1 km od miejscowości Sušica, z kamienistą plażą.

LUČINA Kemping **

Spokojny kemping Chorwacja campingpokożony w sosnowym lesie. Znajduje się pomiędzy domami i brzegiem morza, w miejscu gdzie do połowy zatoki rozciąga się piaszczysta plaża, odpowiednia również do kąpieli dla dzieci. Oprócz standardowej oferty kemping proponuje gościom małą restaurację ze specjałami miejscowej kuchni.

BORIK Kemping *

Znajduje się na terenie kompleksu hotelowego Borik. Położony jest tuż przy morzu, zaledwie około 3,5 km od centrum Zadaru. Naturalny teren, pokryty sosnami, z bezpośrednim dostępem do żwirowej plaży. Atrakcje sportowe i centrum wellness w hotelu Funimation Borik są również do dyspozycji gości kempingu, ale za opłatą i przy uprzedniej rezerwacji.

SOVINJE Kemping naturystyczny ***

Jedyny kemping w regionie Zadaru zarezerwowany wyłącznie dla naturystów. Znajduje się na południu wyspy Pašman, tuż przy morzu, z dwiema piaszczystymi plażami. Do osady turystyczno-rybackiej Tkon, znanej też jako „Wrota Kornatów” są 2 km. Istnieje możliwość jedno i kilkudniowych rejsów do Parku Narodowego Kornati jednostkami pływającymi należącymi do kempingu.

RIWIERA BIOGRADSKA

Niegdyś miasto koronacyjne, w którym w 1102 r. koronowany został również król chorwacko-węgierski Koloman, Biograd na Moru jest dzisiaj znanym ośrodkiem turystycznym i żeglarskim położonym dokładnie pośrodku wybrzeża adriatyckiego. Z miasteczka, które wyrosło na półwyspie otoczonym nowoczesnymi marinami i promenadą, rozciąga się niezapomniany widok na jedną z najbardziej malowniczych cieśnin morskich - Kanał Pašmański i wysepki rozrzucone na nim. Kąpiele w krystalicznie czystym morzu możliwe są już kilkaset metrów od centrum miasta, gdzie położone są kempingi i gdzie w cieniu sosnowego lasu znajdują się przyjemne żwirowe i piaszczyste plaże z licznymi atrakcjami. Ale zanim wypłyniecie w morze, odkryjcie miasteczko Sv. Filip i Jakov - jeszcze jedną małą, ale atrakcyjną miejscowość, słynącą z turystyki kempingowej. Sv. Filip i Jakov znany z gościnności gospodarzy, dużej oferty sportowej i rekreacyjnej na lądzie i morzu, licznych kempingów wśród pachnących pinii, jest jednocześnie miejscowością znaną z dawnych willi letniskowych i ogrodów patrycjuszy zadarskich. Korzenie zorganizowanej turystyki sięgają lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. W samym środku wybrzeża adriatyckiego, w wyjątkowym miejscu - pomiędzy morzem i Jeziorem Vransko - w otoczeniu naturalnego piękna parków narodowych, wyrosło Pakoštane - elegancka, mała miejscowość dalmatyńska. Na lokalnej promenadzie, w cieniu lasów sosnowych albo na piaszczystych plażach każdy może odnaleźć swój własny, śródziemnomorski zakątek.

RIVA Kemping ***

Znajduje się w miejscowości Turanj, która jest połączona ścieżką spacerową wzdłuż morza z centrum miasteczka Sv. Filip i Jakov. Od morza i zagospodarowanej żwirowej plaży dzieli go tylko lokalna droga. Miejsca kempingowe są całkowicie zacienione.

ĐARDIN Kemping **

Znajduje się na samym krańcu miasteczka Sv. Filip i Jakov, w lesie sosnowym. Posiada zagospodarowaną piaszczystą plażę naprzeciw szeregu wysepek, do których można dopłynąć kajakiem lub łodzią.

RIO Kemping ***

Mały, zalesiony i bardzo dobrze urządzony kemping, oddalony o kilometr od miasteczka, z bardzo intymną atmosferą. Położony tuż obok morza, posiada piaszczystą plażę i małą przystań na terenie kempingu.

FILKO Kemping ***

Maleńki kemping z wygodnymi sanitariatami, położony w gaju oliwnym, w otoczeniu przyrody, tuż przy samym morzu. Posiada skalistą plażę.

OAZA MIRA Kemping ***

Nowy, w pełni zagospodarowany i wyposażony kemping z własną zatoką, położony wśród naturalnego otoczenia, pomiędzy wzgórzami, z widokiem na pobliski archipelag. Znajduje się poza granicami miasta, a od Biogradu jest oddalony o 10 km. Posiada żwirową plażę, do której dochodzą pobliskie sosny.

PARK SOLINE Kemping ****

Znajduje się w cieniu sosnowego lasu obok piaszczystej plaży Soline, w sercu królewskiego miasta Biograd. Nowo zbudowana aleja spacerowa ciągnie się wzdłuż całego kempingu, przy najbardziej atrakcyjnych plażach Biogradu i prowadzi do samego centrum miasta.

DIANA & JOSIP Kemping ***

W odległości 700 m od centrum Biogradu, niedaleko piaszczystej plaży Soline (100 m) znajduje się ten dobrze zalesiony kemping. Na jego terenie są obiekty typu mobil home i bungalowy. W bezpośredniej bliskości położone są też obiekty sportowe.

BIOGRAD Kemping ***

Znajduje się w sosnowym lesie, w odległości zaledwie 250 m od piaszczystej i żwirowej plaży oraz 400 m od centrum Biogradu. Specjalna, wydzielona część dla obiektów typu mobil home. W bezpośredniej bliskości kempingu znajdują się też korty tenisowe.

CRKVINE Kemping ***

Kemping położony bezpośrednio przy Jeziorze Vransko, niedaleko miejscowości Pakoštane, będącej prawdziwym rajem dla wędkarzy sportowych. Kemping jest częściowo zalesiony i posiada około 500 m wybrzeża.

KOZARICA Kemping ***

Położony na wzgórzu, w lesie sosnowym, bezpośrednio nad morzem, w odległości zaledwie Chorwacja camping10 minut spacerem wzdłuż brzegu do centrum Pakoštane. W 2006 roku przeprowadzono remont kapitalny węzłów sanitarnych. Plaża jest skalista i żwirowa. Kemping dysponuje także nowo wybudowanymi, klimatyzowanymi apartamentami i obiektami typu mobil home.

NORDSEE Kemping **

Położony na północnym krańcu miejscowości Pakoštane, bezpośrednio przy wybrzeżu. Połowa obiektu jest pokryta roślinnością śródziemnomorską, a druga nie jest zalesiona. Plaża przy kempingu jest skalista i żwirowa, a część miejsc do opalania jest umiejscowiona na terenach tarasowych i wybetonowanych. Węzły sanitarne w okresach przejściowych są podgrzewane. Kempingiem zarządzają Niemcy.

CALIFORNIA Kemping

Na terenie tego międzynarodowego kempingu dziecięcego mówi się wyłącznie w języku angielskim, ponieważ przyjeżdżają tu grupy z ponad czterdziestu krajów świata. Kemping przyjmuje gości wyłącznie na podstawie wcześniejszych rezerwacji.

REGION SZYBENIKA

Jeżeli podążacie bajkowymi ścieżkami cudownego krasowego królestwa rzeki Krki zmierzającymi do morza, jesteście na dobrej drodze, aby uchylić wrót najbardziej chronionego, naturalnego portu w centralnej części Adriatyku i poznać dumny gród Krešimira - Szybenik. Na tym zielonym szlaku, obfitującym w bogate ślady antycznych osad i jedyny rzymski akwedukt (chroniony zabytek kultury), na cudownej przestrzeni - siedlisku ponad 220 gatunków ptaków, w miejscu szczycącym się jedynym ośrodkiem sokolnictwa w Chorwacji, urokliwa Krka przelewa swoje czyste wody aż przez siedem wodospadów. Właśnie pomiędzy najpiękniejszymi z nich - wodospadami Roški Slap oraz Skradinski Buk - ludzkie ręce ozdobiły idealną przyrodę dwoma słynnymi dziełami architektury: monastyrem św. Michała Archanioła i bajecznie pięknym klasztorem Visovac. Niczym mityczny Avalon, wyjątkowy ze względu na swoje niezwykłe położenie na wysepce szmaragdowego jeziora uformowanego przez rzekę Krka, stoi klasztor franciszkanów Visovac. Przechowywane są w nim cenne zbiory książek, dzieła sztuki i inne wartościowe przedmioty, wśród których znajduje się m.in. szabla sławnego Vuka Mandušicia, bohatera, który zginął w walce przeciwko Turkom. Na koniec wypłyńcie na pełne morze i poznajcie fantastyczny archipelag, o którym sławny George Bernard Shaw napisał, że „Bóg chcąc ukoronować swoje dzieło tworzenia, w ostatnim dniu z łez, gwiazd i tchnienia morza stworzył Kornaty”. O tej niepowtarzalnej kreacji przyrody, najliczniejszym śródziemnomorskim archipelagu, wystarczy powiedzieć, że tych „boskich łez z gwiazd skamieniałych w morzu” jest dokładnie tyle ile dni w roku, a z 365 cudów natury 89 tworzy szczególną całość: Park Narodowy Kornaty.

OD SZYBENIKA DO MIEJSCOWOŚCI PRIMOŠTEN

Przespacerujcie się po Szybeniku, zobaczcie jego ulice, schody i place, a jak na dłoni ujrzycie jedno z najbardziej wartościowych dzieł sztuki Dalmacji. Jeżeli znajdziecie się tutaj latem, zobaczycie, że na tych samych ulicach, schodach i placach odbywa się Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy (jedyny taki na świecie), festiwal pod nazwą Wieczory Szansony Dalmatyńskiej oraz malownicze Targi Średniowieczne. Miasto Szybenik dumne ze swoich twierdz i baszt, miejsce urodzenia Fausta Vrančicia - wynalazcy spadochronu, jest jednak najbardziej znane ze swojego największego i najcenniejszego zabytku sakralnego, czyli gotycko-renesansowej Katedry św. Jakuba (XV i XVI w.), której kopuła z białego kamienia niczym korona dominuje nad miastem. Katedra budowana rękoma mistrzów przez ponad sto lat, wyłącznie z kamienia z wysp Brač i Korčula, ze względu na swój oryginalny sposób budowy przy użyciu wielkich kamiennych płyt, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Koniecznie spróbujcie specjałów kuchni regionalnej, a szczególnie słynnych muszli (zwanych „šibenske dagnje”) złowionych w miejscu, gdzie zielona, urokliwa Krka wpada do Adriatyku. Skosztujcie także odrobiny wina Babić z pobliskich winnic w Primoštenie. Właśnie ze względu na swoje piękno, niezwykłość położenia i ubogą glebę, z której wyrastają winorośle, na przekór ostrym wiatrom bura, winnice te stały się prawdziwym pomnikiem pracowitych rąk tutejszych rolników. Pirovac położony w najbardziej na zachód wysuniętym miejscu województwa szybenicko-knińskiego leży w bezpośredniej bliskości dwóch parków narodowych - Kornaty i Krka i oddalony jest zaledwie 5 kilometrów od Parku Przyrody Jezioro Vransko. Tę malowniczą miejscowość, którą przyroda obdarzyła tak obficie, a spracowane dłonie nielicznych mieszkańców przez stulecia ozdabiały zabytkami historycznymi, obok miejscowości Vodice, Primošten i Murter, zalicza się do najbardziej znaczących centrów turystycznych Riwiery Szybenickiej. Miasto Vodice, którego nazwa nawiązuje do istniejących źródeł wody, z racji swoich pięknych, długich, żwirowych plaż na zachodzie i wschodzie, a szczególnie dzięki przyjemnemu klimatowi, czystemu morzu i spokojowi, już w średniowieczu było miejscem, w którym szybeniccy patrycjusze mieli swoje rezydencje letnie.

MIRAN Kemping **

Znajduje się w odległości 1 km od centrum miasteczka Pirovac, tuż obok hotelu o tej samej nazwie. Położony częściowo na terenie tarasowym, częściowo zalesionym lasem sosnowym. Piaszczysta plaża jest Chorwacja campingszczególnie odpowiednia dla dzieci, a letnia dyskoteka Porat dla młodzieży.

IMPERIAL VODICE Kemping ***

Położony obok hotelu Imperial, przy żwirowej plaży, oddalony o kilometr od miasta; częściowo zalesiony. Goście kempingu mają do dyspozycji obiekty sportowo-rekreacyjne należące do hotelu, w tym baseny: kryty i odkryty.

KRKA Kemping *

Ten częściowo zalesiony kemping znajduje się przy drodze do miejscowości Skradin, zaledwie 2,5 km od Parku Narodowego Krka i z tego powodu jest dogodnym punktem startowym na wyprawy piesze po parku i wokół wodospadów rzeki Krka. Właściciele oferują też domowe wyżywienie w ramach gospodarstwa agroturystycznego.

SOLARIS Kemping Resort ****

Kemping jest oddalony 4 km od Szybenika i tyle samo od zjazdu z nowej autostrady. Wchodzi w skład kompleksu turystycznego Solaris. Obiekt posiada naturalny, równy teren porośnięty drzewami oliwnymi, wysokim lasem sosnowym oraz około kilometrową wybetonowaną plażą ze specjalnymi schodkami, prowadzącymi do morza i małą żwirową zatokę. Kemping ma liczne atrakcje, posiada basen z wodą morską, a goście mogą odpłatnie korzystać z centrum wellness w pobliskim hotelu.

JASENOVO Kemping ***

Kemping położony jest w zatoce o tej samej nazwie, tuż przy samym brzegu morza. Otoczony jest lasem sosnowym, a z naturalnej, żwirowej plaży rozciąga się widok na dziewięć wysp archipelagu szybenickiego.

ADRIATIC Kemping ***

Znajduje się 3 km na północny zachód od miasteczka Primošten, pomiędzy plażą i morzem. Stary sosnowy las pokrywa około 80% powierzchni kempingowej, a pozostała część jest ozdobiona dębami i drzewami oliwnymi. Połowa kempingu jest podzielona na parcele o średniej wielkości 110 m². Plaża ma około kilometr długości i składa się z części żwirowej dla dzieci, części żwirowej z małymi skałkami dla dorosłych oraz całkowicie skalistej, idealnej do samotnego opalania oraz nurkowania.

HOSTIN RASTOVAC *

Położony wśród roślinności śródziemnomorskiej, z urządzoną, piaszczystą plażą. Oferta kempingu i osady jest dostosowana do aktywnego wypoczynku rodzinnego, a dobre połączenia drogowe, bliskość centrów turystycznych i parków narodowych wzbogacają ofertę tego kempingu.

JAZINA Kemping **

Kemping jest oddalony zaledwie o 500 m od centrum miasteczka Tisno, gdzie wyspa Muter prawie łączy się z lądem. Dobrze zalesiony kemping z plażą żwirową i piaszczystą jest szczególnie interesujący dla miłośników spokoju i ciszy.

MURTER

Wyspa Murter, która z lądem połączona jest oddalonym od niej zaledwie o 6 metrów małym mostem zwodzonym, to kolejny przykład typowej dalmatyńskiej wyspy. Jej mieszkańcy z rolników, pasterzy, rybaków i właścicieli winnic stali się kapitanami statków i pracownikami sektora gastronomiczno-hotelowego oraz turystycznego. W przeważającej części pokryta stuletnimi drzewami oliwnymi i figami - roślinami tradycyjnie uprawianymi przez miejscową ludność, wyspa jest najbardziej znana ze swoich cudownych piaszczystych i żwirowych plaż, takich jak Slanica, Kosirina, Čigrađa, Podvrške czy Lovišće. Murter obdarzony dużą ilością maleńkich zatoczek i zatok ukrytych przed światem, daleko od gwaru większych plaż, oferuje letni wypoczynek dla wszystkich, nawet najbardziej wymagających gości. Warto wspomnieć, że dzięki stuletniemu trudowi i dbałości mieszkańców o swoje włości na morzu, Murter zyskał miano ośrodka administrującego urokliwym archipelagiem Kornaty.

SLANICA Kemping **

Kemping jest położony w najładniejszej zatoce na wyspie, posiada dwie piaszczyste plaże i piękny widok na archipelag Kornaty; pokryty jest gęstym lasem sosnowym. Średnia odległość miejsc kempingowych od morza wynosi 30 m. 200 m od obiektu znajduje się hotel, którego basen i pozostałe atrakcje pozostają do dyspozycji gości kempingu.

KOSIRINA Kemping *

Prosty kemping, częściowo pokryty sosnami i drzewami oliwnymi, z widokiem na archipelag Kornaty. Piaszczysta plaża ma około 400 metrów długości i kilkanaście metrów szerokości.

PLITKA VALA Kemping **

Znajduje się głównie na równym terenie, pokrytym śródziemnomorską roślinnością, posiada około 450-metrową żwirową plażę. Recepcja i część pozostałych obiektów jest wspólna z kempingiem Kosirina.

MATIJA Kemping ***

Na tym małym, rodzinnym kempingu, oddalonym o 10 metrów od plaży, można spędzić zarówno aktywny, jak i relaksujący urlop.

JEZERA - LOVIŠĆA Kemping ***

Położony jest w pobliżu miasteczka rybackiego i turystycznego Jezera na wyspie Murter, połączonej z lądem mostem. Tuż obok ośrodka turystycznego o tej samej nazwie, na obszarze pokrytym starymi drzewami oliwnymi i lasem sosnowym wydzielone są parcele - częściowo na równym podłożu, a częściowo na tarasowym, kamienistym i podmurowanym. Plaża kempingu jest żwirowa, a zejście do morza łagodne.

REGION SPLITU

Kiedy w 305 roku cesarz rzymski Dioklecjan, posiadający we władaniu prawie cały ówczesny świat, zdecydował się Chorwacja campingzdjąć cesarski płaszcz i zbudować swoją wiejską rezydencję, by spędzić w niej resztę swojego życia, nie wahał się, gdzie ma ją wznieść. W sercu Dalmacji, w dobrze ukrytej zatoce rodzinnego Aspalathosu, zamkniętej od strony morza wyspami archipelagu splickiego, a od lądu wysokimi górami, Dioklecjan w wizjonerski sposób nakreślił szczególny punkt na mapie Adriatyku - przyszłe miasto Split. Oddalona zaledwie 6 kilometrów od ówczesnej kosmopolitycznej Salony - stolicy prowincji Dalmacji, z potężnymi murami obronnymi, licznymi wieżami, świątyniami, pałacami i termami (dziś to największy kompleks zabytków antycznych w Chorwacji), była to rezydencja nie mająca sobie równych w ówczesnym budownictwie. Z czasem wspaniałe mauzoleum ostatniego rzymskiego cesarza - poganina ustąpiło miejsca części katolickiej katedry poświęconej świętemu Dujmowi - męczennikowi zgładzonemu właśnie przez Dioklecjana. Kościół słynie z drewnianych wrót autorstwa mistrza Andriji Buvina z 1214 roku. Rezydencja Dioklecjana szczęśliwie uniknęła historycznych przemian; głęboko zrośnięta z miastem, stanowiąca jego gęsto zamieszkane historyczne centrum, pełne czarujących kamiennych pałaców, jest dzisiaj miejscem rozśpiewanych konob, w których można skosztować miejscowej kuchni, począwszy od specjałów morskich aż po jagnięcinę i słynne arambašići (gołąbki) z Sinja podlane najlepszymi gatunkami czerwonego wina. Skrywając w swoim wnętrzu najmniejszą ulicę na świecie o osobliwej nazwie „pusti me proći” („przepuść mnie”), którą równocześnie może przejść tylko jedna osoba, to cudowne i niepowtarzalne zabytkowe centrum Splitu słusznie zostało uznane za zabytek klasy „0” i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Otulony elegancją ciepłego Południa, dzisiejszy Split to centrum gospodarcze, przemysłowe i kulturalne regionu, który swoją bogatą historię opowiada gościom nie tylko we wnętrzach muzeów i kościołów, ale którego antyczne dziedzictwo do dzisiaj donośnie rozbrzmiewa z Perystylu, kamiennych domów, fasad, a prawdziwy śródziemnomorski duch czai się w wesołych, rozśpiewanych konobach, gwarnych zaułkach i bramach oraz na nadmorskiej promenadzie - słynnej rivie.

Chociaż jego centralna część ma długość ledwie 750 kroków, jak to zmierzył i zapisał przed kilkuset laty pewien gorliwy historyk, Trogir jest pełnym harmonii, kamiennym miasteczkiem o bogatej historii. O jego znaczeniu najlepiej świadczy fakt, że jego zabytkowe centrum, podobnie jak Splitu, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Trogir, nazywany też miastem-muzeum, ze słynnym portalem miejscowej katedry - dziełem Mistrza Radovana z 1240 roku, renesansową lożą miejską, tysiącletnim Klasztorem św. Mikołaja, w którym przechowywana jest słynna płaskorzeźba antycznego boga Kairosa z IV wieku p.n.e. - boga szczęśliwej chwili, jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą podziwiać prawdziwy skarbiec śródziemnomorskiej sztuki chwil szczęśliwych, którym każdego lata towarzyszy brzmienie arii wykonywanych przez śpiewaków - uczestników światowego konkursu młodych tenorów.

VRANJICA BELVEDERE Kemping ***

Znajduje się 5 km od Trogiru. Tarasowy teren położony na czterech poziomach, porośnięty roślinnością śródziemnomorską sprawia, że z każdego miejsca kempingu widać morze i wyspy. Obiekt posiada 500-metrowe wybrzeże ze żwirową i zagospodarowaną plażą. Kemping zarządzany jest zgodnie z zasadami ekologii.

SEGET Kemping *

Znajduje się w odległości 2 kilometrów od Trogiru. Kemping jest bardzo dobrze zalesiony i posiada plażę żwirową. Kompleks turystyczny Medena, z którego obiektów sportowych goście mogą korzystać za opłatą, jest oddalony 1 km i połączony z kempingiem nadmorskim deptakiem.

LISIČINA Kemping **

Częściowo zalesiony kemping, oddalony 500 m od centrum Omiša, śródziemnomorskiego miasteczka położonego przy ujściu rzeki Cetina do morza. Split, z którym jest połączony regularnymi liniami autobusowymi (odjazdy co 20 minut), jest oddalony o 21 km.

ROŽAC Kemping ***

Kemping Rožac położony jest na wyspie Čiovo, która jest mostem połączona z Trogirem. Cały jego obszar otacza plaża (ok. 500 m), a sam kemping jest ukryty w gęstym lesie sosnowym. Obiekt oferuje wiele atrakcji aktywnego i komfortowego wypoczynku, w tym wycieczki rekreacyjne, rozrywkowe i kulturalne. Nowe obiekty typu mobil home posiadają tarasy, z których roztacza się widok na morze.

LABADUŠA Kemping **

Kemping znajduje się w południowej zatoce wyspy Čiovo, w pobliżu miejscowości Okrug Gornji, która jest mostem połączona z historycznym Trogirem. Kaskadowo położone miejsca na kempingu oferują ciszę i spokój, a otaczają je kamienie, drzewa oliwne oraz sosny. Konoba i punkt sanitarny zostały urządzone w stylu śródziemnomorskim, z kamiennymi elewacjami zewnętrznymi, a ofertę gastronomiczną tworzą dalmatyńskie specjały.

STOBREČ - SPLIT Kemping ****

Kemping jest z dwóch stron otoczony morzem. Znajduje się przy ujściu rzeki Žrnovica, 5 km od Pałacu Dioklecjana i tyle samo od ruin starej Salony. Nawet w czasie największych upałów na terenie kempingu panuje przyjemny i rześki klimat z racji jego położenia na półwyspie i bliskości Žrnovicy oraz gęstego lasu rzucającego Chorwacja campingcień. Zaledwie sto metrów od kempingu znajdują się sklepy, restauracje, pizzerie, kluby rozrywkowe, kawiarnie i liczne obiekty sportowe.

GALEB Kemping ***

Znajduje się przy ujściu rzeki Cetina do morza. Jest to równy i dobrze zalesiony kemping posiadający około 300 m piaszczystej plaży i dużą powierzchnię do opalania.

SIRENA Kemping **

Częściowo zalesiony kemping z plażą żwirową o szerokości do 20 m i widokiem na pobliską wyspę Brač. Od centrum miasteczka jest oddalony o 8 km.

RIWIERA MAKARSKA

Przyroda była rzeczywiście hojna wobec Dalmacji Środkowej, zdobiąc jej wybrzeże i długie żwirowe plaże, oprawione cieniem pachnących, zielonych sosen, miasteczkami i wyspami niespotykanej urody. Otoczone aromatyczną roślinnością śródziemnomorską, jedno obok drugiego, położone są tutaj ważne centra turystyczne: Tučepi, Brela, Podgora, Živogošće, a wśród nich maleńkie osady Drvenik, Zaostrog i Gradac. Nie zapomnijcie wspiąć się na wyrastający bezpośrednio nad plażami słynnej Riwiery Makarskiej masyw Parku Przyrody Biokovo, gdzie do dzisiaj ujrzeć można błąkające się kozice i poczekajcie tam latem na wschód słońca, kiedy zobaczycie imponujący widok, rozciągający aż do ostatnich wysp rozrzuconych po bezkresie Adriatyku.

BAŠKO POLJE Kemping **

Kemping jest częścią składową kompleksu turystycznego o tej samej nazwie, znajduje się w gęstym sosnowym lesie 300 m od morza i kilometr na południe od miejscowości Baška Voda. Goście kempingu mogą swobodnie korzystać z bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej i innych atrakcji tutejszego kompleksu. Kemping posiada żwirowe plaże.

SUTIKLA Kemping **

Znajduje się na końcu miejscowości Podgora. Leży w cieniu drzew oliwnych i sosen, rozciągających swoje gałęzie do samego morza. Kemping posiada kamienistą i żwirową plażę.

DOLE Kemping **

Częściowo położony na terenie kaskadowym, naturalnie zacienionym, z własną żwirową plażą.

ČISTE Kemping ***

Znajduje się około 4 km na północ od miejscowości Drvenik, bezpośrednio przy drodze. Dwie trzecie kempingu są położone na terenie kaskadowym, ogrodzonym kamieniem. Obiekt jest dobrze zalesiony. Do zatoki ze żwirową plażą prowadzą schody. Kemping organizuje wycieczki na wyspy Hvar, Brač i Korčula, a zaraz obok niego znajdują się oznaczone szlaki piesze, prowadzące w stronę Parku Przyrody Biokovo.

UVALA BOROVA Kemping **

Kemping znajduje się zaledwie 5 km od portu promowego na Hvar i 22 km od portu, z którego wypływają promy na Półwysep Pelješac i Korčulę. Położony jest wzdłuż brzegu morza. Jest dobrze zalesiony, a plaża w przeważającej części jest żwirowa. Na terenie kempingu działa restauracja i sklep, w pobliżu obiektu znajdują się. boiska sportowe i plac zabaw dla dzieci.

DALMACIJA Kemping **

Dobrze zalesiony kemping, położony w bezpośredniej bliskości plaży (10 m), w południowej części Riwiery Makarskiej. Możliwość uprawiania sportu w sąsiedztwie kempingu.

VITER MATUTINOVIĆ Kemping *

Kemping położony jest w cieniu starych drzew oliwnych i krzewów laurowych; posiada kamienistą i częściowo żwirową plażę. W jego bezpośredniej bliskości znajdują się wszystkie niezbędne obiekty towarzyszące, w tym maleńka przystań.

HVAR

Od niedawna znajdujący się na liście dziesięciu najpiękniejszych wysp świata - słoneczny Hvar jest bez wątpienia jedną z najbardziej urzekających wysp Dalmacji. Patrząc na tutejszy plac miejski - największy na wyspach po obydwu stronach Adriatyku, na pierwszy teatr miejski w Europie, wybudowany w 1612 roku, Arsenał albo sławny pałac Tvrdalj Petra Hektorovicia, chodząc po wypolerowanych przez wieki, błyszczących w słońcu, kamiennych uliczkach będziecie zastanawiać się, czy Hvar Was zachwyca bardziej harmonią historii i sztuki, czy też pięknem przyrody, doprawionym oszałamiającym zapachem lawendy, która wczesnym latem otacza wyspę swoją delikatną, błękitną aurą.

NUDIST Kemping naturystyczny **

Dobrze zalesiony kemping, położony bezpośrednio na wybrzeżu, oddalony o kilometr od idyllicznego miasteczka Vrboska. Plaża jest kamienista, ma długość około 800 m i zarezerwowana jest wyłącznie dla naturystów. W bezpośredniej bliskości możliwość uprawiania sportu.

JURJEVAC Kemping **

Znajduje się w centrum miasteczka, otoczony jest terenami zielonymi, a od plaży dzieli go 300 metrów. Plaża jest pokryta kamiennymi płytami, idealnymi do opalania. W obrębie ośrodka znajdują się tez bungalowy.

MINA Kemping *

Położony jest na półwyspie, a jego największą część pokrywa las sosnowy. Oddalony od miejscowości Jelsa o około 0,5 km, a od morza dzieli go tylko 20 metrów. Kemping otaczają skaliste, żwirowe i piaszczyste plaże szczególnie odpowiednie dla dzieci.

GREBIŠĆE Kemping ***

Kemping ten, położony w cieniu sosen i drzew mandarynkowych, w zatoce o tej samej nazwie, jest oddalony od Jelsy o 1,5 km. Kemping posiada dwie piaszczyste plaże, nadające mu szczególnego uroku. W jego Chorwacja campingobrębie znajdują się też apartamenty i bungalowy zbudowane w tradycyjnym, kamiennym stylu, a właściciele łodzi mogą je cumować przy nabrzeżu kempingu.

HOLIDAY Kemping ***

Znajduje się w zatoce, 800 m od miasta Jelsa. Pokryty jest wysokim lasem sosnowym. Oprócz widoku na wyspy Adriatyku, kemping wyróżnia się oryginalną miejscową architekturą wykonaną ze znanego kamienia hvarskiego. Obiekt otaczają dwie plaże: piaszczysta i kamienista. W jego obrębie znajduje się kryta wiata, gdzie można samodzielnie grilować.

MLASKA Kemping *

Około 4 km od portu w miejscowości Sućuraj leży zatoka Mlaska, w której znajduje się kemping, w połowie wydzielony dla naturystów. Pokryty lasem sosnowym, posiadajacy około 800-metrową piaszczystą plażę. Obiekt jest całkowicie odremontowany.

MALA MILNA Kemping **

Częściowo zalesiony kemping z plażą żwirową. Znajduje się w obrębie gospodarstwa rodzinnego, w odległości 4 km od centrum Hvaru. Z lewej i prawej strony obiektu rozciągają się żwirowe plaże Vela Milna i Mala Milna. Gospodarze kempingu szczycą się restauracją, której oferta opiera się na warzywach z ekologicznie czystych własnych upraw, z własnego wina oraz świeżych ryb i raków.

VIRA Kemping ****

Kemping otworzył ponownie swoje podwoje w 2006 roku, po ukończeniu remontu kapitalnego. Położony jest 4 km na północny zachód od miasta Hvar, z którym posiada połączenie autobusowe. Kemping jest częściowo zalesiony, a plaża jest żwirowa i skalista, z miejscami do opalania na równych fragmentach skał. Goście obiektu mogą korzystać z atrakcji sportowo-rekreacyjnych pobliskiego ośrodka sportowego (600 m). Zgodnie z wytycznymi ochrony środowiska węzły sanitarne są zasilane energią z baterii słonecznych.

BRAČ

Brač, największa wyspa archipelagu splickiego, znana jest na świecie jako wyspa kamienia i wiatru. Wyspa kamienia - ponieważ na Braču pracowite ręce kamieniarzy od wieków wydobywaja najpiękniejszy kamień, o którego sławie świadczy fakt, że właśnie z niego, oprócz lokalnych katedr, budowano ważne gmachy na całym świecie. Wyspa wiatru, ponieważ po prostu nigdzie na Adriatyku, jak to fachowo określaja wielbiciele windsurfingu, nie wieje tak doskonały maestral, jak ten w kanale pomiędzy wyspami Brač i Hvar, a szczególnie na plaży Zlatni Rat, której nawet wygląd zmienia się w zależności od kierunku wiatru i fal.

ALOA Kemping

Kemping znajduje się 2 km od miejscowości Bol, w kierunku miasteczka Murvica. Na terenie kempingu znajduje się przepiękna plaża, a jego znaczna część ukryta jest w lesie sosnowym. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw i zjeżdżalnię, osoby zainteresowane mogą zobaczyć ciekawe zwierzęta. Kemping oferuje liczne formy aktywnego i przyjemnego wypoczynku, a w szczególności rekreacyjne sporty morskie.

KITO Kemping ***

Największy kemping na wyspie Brač. Od morza oddalony jest o 300 m, a od centrum miasteczka o 400 m. W obrębie kempingu znajduje się też restauracja w stylu dalmatyńskim, oferująca różne miejscowe i międzynarodowe specjały. Do dyspozycji gości jest kuchnia z lodówkami i naczyniami oraz pralka i Internet.

MARIO Kemping ***

Położony jest przy samym wjeździe do miasta Bol. Rozciąga się stąd wspaniały widok na morze i panoramę Bolu. Do dyspozycji gości jest kuchnia, w której można przygotowywać jedzenie.

KANUN Kemping **

Kemping z widokiem na morze, położony przy wjeździe do miasteczka; goście mogą samodzielnie przygotowywać jedzenie w kuchni.

REGION DUBROWNIKA

„Ci, którzy poszukują raju na ziemi, muszą przyjechać do Dubrownika” napisał kiedyś George Bernard Shaw oczarowany miastem, którego nienaruszone mury miejskie, dziś pod ochroną UNESCO, nieprzerwanym łańcuchem o długości aż 1 940 metrów otaczają miasto, które tak w Chorwacji, jak i na świecie bez wątpienia nosi tytuł „Perły Adriatyku”. Region Dubrownika położony na południowych krańcach Chorwacji, z czarującymi miasteczkami rozrzuconymi po lądzie i na wyspach, których kamienna architektura licznych rezydencji wiejskich i pałaców przez całe wieki rozwijała się dzięki bogatym więzom handlowym słynnej Republiki Dubrownickiej, dzisiaj jest zdecydowanie jednym z absolutnych przebojów turystycznych tej części świata. Z jednej strony otoczony jest wzgórzami i urwiskami, a z drugiej błękitnym morzem i bogatymi w winnice wyspami. Region ten jest naprawdę szczególny i wyróżnia się na tle innych choćby ze względu na sam wyjątkowo łagodny i ciepły śródziemnomorski klimat, w którym oprócz typowej śródziemnomorskiej roślinności dojrzewają także subtropikalne gatunki, jak aromatyczne cytryny i pomarańcze, mandarynki, rosną cudowne palmy i ogromne agawy. Są one ozdobą renesansowych i kwitnących ogrodów, średniowiecznych pałaców, kościołów i klasztorów tworzonych dzięki talentowi najlepszych architektów i artystów. Sławne Arboretum w miejscowości Trsteno, najstarsze zaprojektowane parki z XVI wieku, arystokratyczne wille letniskowe w Župie Dubrovačkiej, w Gružu, prawie nierealny czar przyrody skupiska małych wysp Archipelagu Elafiti - Lopud, Koločep, Chorwacja campingŠipan czy też magia tych większych, jak Korčula Marco Polo, Mljet Odyseusza czy Lastovo. Jedno jest pewne - tutaj na każdym kroku czuje się tchnienie egzotyki śródziemnomorskiego Południa i dostrzega umiejętność czerpania radości z życia.

PELJEŠAC

Pelješac, niegdyś część sławnej Republiki Dubrownickiej, to obszar, na którym znajduje się najwięcej kempingów w całym regionie Dubrownika, z których liczne mogą się poszczycić prestiżowymi czterema gwiazdkami. I choć z zasady są to małe obiekty i za wyjątkiem okolic miast Orebić i Ston znajdują się w mniejszych miejscowościach, takich jak Brijesta, Trpanj, Mokalo, Viganj czy Kučište, ich subtelność jest rzeczywiście wyjątkowa. Półwysep Pelješac, ze swoimi zachowanymi do dzisiaj twierdzami i z 5,5-kilometrowymi murami obronnymi kamiennego miasteczka Ston, był znaczącym punktem strategicznym, broniącym dostępu do sławnej Republiki. Z ciepłymi, południowymi wiatrami, które uczyniły ten półwysep jednym z ulubionych ośrodków wypoczynku wśród miłośników surfingu i żeglarstwa, Pelješac jest dobrze znanym królestwem najwyżej cenionego chorwackiego wina Dingač, a Orebić, znany jako centrum żeglugi w XVIII wieku, do dzisiaj jest często odwiedzanym miejscem przez wszystkich miłośników historii i sztuki.

PRAPRATNO Kemping ***

Położony w zatoce o tej samej nazwie, w bezpośredniej bliskości miasteczka Ston, przy samym brzegu morza, na terenie pokrytym lasem i gajem oliwnym. Kemping posiada plażę żwirową, a w jego pobliżu znajduje się plaża dla naturystów.

ZAKONO Kemping ***

Kemping położony w cieniu sosen, na równym terenie, tuż przy samej plaży żwirowej.

VRILA Kemping ****

Kemping znajduje się w zacisznej zatoce, oddalonej około kilometra od miasteczka. Jest położony na tarasowym terenie, pokrytym drzewami oliwnymi i palmami, tuż przy żwirowej plaży.

PARADISO Kemping *

Kemping jest zanurzony w oazie spokoju i ciszy, nad samym morzem. Odległość od centrum Orebića wynosi 3,5 km.

TRSTENICA Kemping ****

Nowo odremontowany kemping położony przy głównej plaży Trstenica w Orebiću, w przyjemnym cieniu starych sosen.

LUPIS Kemping

Znajduje się na półwyspie Pelješac, niedaleko Orebiću, z widokiem na całą zatokę miejscowości Lovište, w jednej z najpiękniejszych zatok na półwyspie znajduje się kemping Lupis z miejscami w cieniu oliwek. Znajduje się 10 metrów od morza i w pobliżu pięknej plaży żwirowej. Dysponuje wszystkimi rodzajami miejsc dla wszystkich rodzajów obiektów zakwaterowania. Klimat z ponad 3 000 godzin słonecznych utrzymuje bardzo długo ciepłą wodę w morzu i można się tu długo opalać i kąpać.

GLAVNA PLAŽA Kemping ****

Ten sympatyczny, mały, rodzinny kemping położony jest w dawnym ogrodzie starego kapitańskiego domu, przy wschodnim wjeździe do miasta Orebić. Znajduje się przy samym brzegu morza, w odległości 10 minut piechotą od centrum miasta. Kemping jest częściowo porośnięty palmami, migdałowcami i krzewami laurowymi, a kilka komfortowych apartamentów znajduje się w starym kapitańskim domu.

PERNA Kemping **

Znajduje się w obrębie kompleksu turystycznego Perna. Kemping jest częściowo zalesiony. Plaża jest kamienisto-żwirowa. Od centrum Orebića jest oddalony o kilometr, a od dużego centrum handlowego o 100 m.

NEVIO Kemping ****

Położony w bezpośredniej bliskości miasteczka Orebić, przy pięknej piaszczystej plaży, zanurzony w zieleni, całkowicie odizolowany od hałasu. Parcele wielkości 80 - 100 m² posiadają przyłącze prądu i wody. Nowe klimatyzowane obiekty typu mobil home o pow. 24 m², dla max. 5 osób, są nowocześnie wyposażone. Każda z parceli posiada taras z widokiem na morze oraz własne miejsce parkingowe.

ADRIATIC Kemping ****

Znajduje się w zacisznym miejscu, w cieniu stuletnich sosen i drzew oliwnych, na południowych stokach Półwyspu Pelješac, 4 km od Orebića, z widokiem na wyspę Korčula. Parcele, przeważnie pod namioty, położone są w cieniu stuletnich sosen i drzew oliwnych, a do żwirowej plaży dochodzi się dróżką i schodami. Do niektórych parcel możliwy jest dostęp również dla przyczep kempingowych. Obiekt posiada basen z wodą morską. Kemping ten otrzymał szereg nagród za ochronę środowiska.

ANTONY BOY Kemping ****

Znajduje się 2 km na zachód od miejscowości Kučište, na tarasowym terenie, z pięknym widokiem na wyspę Korčula; częściowo jest porośnięty drzewami oliwnymi. Plaża znajduje się po drugiej stronie drogi, tuż obok kempingu. Obiekt jest przede wszystkim przeznaczony dla gości uprawiających surfing, sporty wodne i nurkowanie.

MAESTRAL Kemping ***

Kemping ten znajduje się tuż obok żwirowej plaży, zaledwie sto kilkadziesiąt metrów od głównej plaży miejskiej i od cypla Ponta. Położony jest kaskadowo, tak że z każdej parceli rozciąga się widok na morze. Ten stosunkowo nowy kemping otwarto w 2003 r., kiedy też został całkowicie zalesiony.

PALME Kemping ***

Znajduje się 5 km na zachód od miasta Chorwacja campingOrebić. Częściowo jest dobrze zalesiony roślinnością śródziemnomorską, a częściowo wzbogacony nowymi plantacjami. Jego dolna granica ciągnie się wzdłuż piaszczystej plaży.

KORČULA - MLJET

Już od czasów, kiedy światowej sławy żeglarz Marco Polo wypłynął pod pełnymi żaglami w kierunku „Terra incognita” ze swojej rodzinnej Korčuli, wyspy położonej w archipelagu dubrownickim, jego rycerskie miasteczko, wyrosłe na pozostałościach greckiej kolonii, powoli wzrastało w swego rodzaju kamienną rzeźbę o regularnych liniach, idealnie zachowaną do czasów współczesnych. Zbudowane genialnym kunsztem miejscowego architekta i jednocześnie doświadczonego urbanisty, ulice Korčuli tworzą prawdziwe kuriozum. Ulice połączone na kształt rybich ości są prawdziwym dobrodziejstwem w okresie lata, kiedy mimo tego, że rankiem i po południu słońce zalewa je swoim szczególnym złotym blaskiem, jego żar szczęśliwie omija je w trakcie największych południowych upałów. Jeżeli chcecie doświadczyć jedynej w swoim rodzaju atmosfery tej wyspy, dobre wiatry niech Was przywieją do portu Vela Luka na wydarzenie „Velaluške Svečanosti”. Będziecie tu mogli podziwiać prawdziwe popisy tradycyjnych zespołów wokalnych (tzw. klap) lub uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Wina, organizowanym na cześć słynnego żeglarza. W tym samym okresie organizowany jest też Festiwal Tradycyjnych Tańców Rycerskich Moreška. A jeżeli kiedyś, zafascynowani mitem o Odyseuszu, którego uwięziła na wyspie nimfa Kalipso, zastanawialiście się, jak mogła wyglądać ta legendarna Ogigia, wyruszcie na Mljet leżący na południowych krańcach Chorwacji. Odkryjecie tam widok jakby z ilustracji wyjętych z najpiękniejszych bajek. Przed Waszymi oczami ukaże się jezioro na środku wyspy, a na jeziorze tym widnieć będzie maleńka wysepka z Kościołem Najświętszej Marii Panny i klasztorem benedyktynów z XII wieku. I chociaż Kalipso nie będzie już w pobliżu, widok ten zupełnie wystarczy, aby raz na zawsze zniewolić Wasze serca i sprawić, abyście nigdy nie chcieli stąd wyjechać.

MINDEL Kemping ***

Kemping Mindel znajduje się 5 km na zachód od miejscowości Vela Luka, w cieniu gaju oliwnego i migdałowców. Otoczony jest zaciszną zatoką i naturalnymi plażami, do których można dotrzeć w ciągu 15 minut spacerem.

KALAC Kemping ***

Znajduje się w „Zatoce Muszli”, w gęstym sosnowym lesie i gaju oliwnym, 3 km od zabytkowego centrum miasta. Zalesiony, częściowo położony jest tarasowo, a częściowo na równym terenie. Plaża znajduje się dosłownie naprzeciwko deptaku spacerowego, w trzech zatokach piaszczystych a częściowo żwirowych, oddzielonych betonowymi miejscami do opalania i przystanią dla łódek.

RIWIERA DUBROWNICKA

Pod niebiańskim patronatem Świętego Błażeja, pod słynnym sztandarem „Libertas” (Wolność), powiewającym z wysokiego kamiennego słupa, na którym czuwa legendarny rycerz Orlando, od wieków istnieje Dubrownik - Ragusa, niegdyś jedna z najmniejszych, ale i najbardziej znaczących śródziemnomorskich potęg morskich i handlowych. To niepowtarzalne miasto stanowi rzeczywiście wyjątkowy rozdział w historii chorwackiej turystyki. Zamiast książek i słów jego bogatą historię najlepiej oddaje spacer główną ulicą - „wyszlifowanym” kamiennym Stradunem i wędrówka po słynnych murach miejskich z przepięknymi wieżami i basztami, z których rozciąga się widok na czarujące wyspy Archipelagu Elafiti. Od studni Onufrego przy wejściu do Dzwonnicy Miejskiej, gotycko-renesansowych budynków Pałacu Sponza i słynnego Pałacu Rektorów (Knežev Dvor), po barokowe obiekty sakralne: Kościół św. Błażeja, Katedrę Wniebowzięcia NMP czy Kościół św. Ignacego ze słynnym uniwersytetem jezuickim, w mieście tym każdy krok jest przeżyciem samym w sobie. Jeżeli znajdziecie się tutaj latem, na jednym z ładnych kempingów riwiery dubrownickiej rozrzuconych od miejscowości Trsteno przez Orašac, Mlini i Srebreno aż po Molunat, odwiedźcie miasto w trakcie tradycyjnego Dubrownickiego Festiwalu Letniego. Wówczas jego całe kamienne, zabytkowe centrum w jednej chwili zmienia się w zaczarowane kulisy jedynej takiej sceny na świecie. Przespacerujcie się wtedy do pobliskiej twierdzy Lovrijenac królującej na ogromnej skale, wznoszącej się 37 m n.p.m. i posłuchajcie, jak nieśmiertelny monolog Hamleta „być albo nie być” odbija się echem ze szczególną siłą.

TRSTENO Kemping ***

Kemping położony jest w miejscowości znanej z bujnej roślinności i z Arboretum, 10 km od Dubrownika. Obiekt znajduje się w gaju oliwnym, oddalonym o około 500 m od kamienistej plaży i kilkanaście minut pieszo od centrum miejscowości.

POD MASLINOM Kemping **

Ukryty jest pod gałęziami drzew oliwnych - stąd też nazwa samego kempingu (Pod drzewem oliwnym). Drogą prowadzącą przez sosnowy las, w ciągu trzech minut można dotrzeć do dwu piaszczystych plaż i do przystani dla łodzi.

SOLITUDO Kemping ***

To jedyny kemping znajdujący się w samym Dubrowniku. Położony jest w spokojnej oazie półwyspu Babin Kuk. Długa, żwirowa plaża w bezpośredniej bliskości kempingu oferuje duży wybór rozrywek i możliwości uprawiania sportów wodnych.

KUPARI Kemping **

Kemping ten jest bardzo dobrze zalesiony platanami i cyprysami i znajduje się zaledwie pięć minut spacerem od wybrzeża, piaszczystej plaży i 6 km od Dubrownika. Jest dobrze wyposażony; dysponuje nawet serwisem samochodowym i warsztatem do małych napraw łodzi. Kemping jest połączony z sąsiednimi Dubrownikiem i Cavtatem regularnymi liniami autobusowymi i morskimi.

AGAVA Kemping **

Znajduje się pomiędzy Dubrownikiem i Cavtatem. w odległości zaledwie 200 metrów od głównej plaży i 150 m od centrum handlowego. Miejscowość Srebreno jest połączona z Dubrownikiem i Cavtatem linią autobusową; w sezonie letnim kursują tutaj również stateczki turystyczne.

KATE Kemping ***

Kemping ten jest bardzo dobrze zalesiony platanami i cyprysami i znajduje się zaledwie pięć minut spacerem od wybrzeża, piaszczystej plaży i 6 km od Dubrownika. Jest dobrze wyposażony; dysponuje nawet serwisem samochodowym i warsztatem do małych napraw łodzi. Kemping jest połączony z sąsiednimi Dubrownikiem i Cavtatem regularnymi liniami autobusowymi i morskimi.

CHORWACJA KONTYNENTALNA

Czy od zawsze tęskniliście za wypoczynkiem daleko od letniego upału i śródziemnomorskiego zgiełku, wśród idyllicznego i spokojnego, górzystego i pagórkowatego krajobrazu, kilkusetletnich lasów i rzek? Czy preferujecie miłą, kontynentalną atmosferę, którą oprócz w chorwackiej metropolii, mogą Państwo odnaleźć w romantycznych, średniowiecznych miastach, dworach i dworkach, źródełach termalnych, uzdrowiskach i miejscach pielgrzymek?

Jeżeli tak, to Chorwacja Centralna jest dla was idealnym miejscem. Zacznijcie od regionu Hrvatsko Zagorje, znanego z idyllicznego pagórkowatego pejzażu oraz od miejscowości Krapina ze słynnym znaleziskiem praczłowieka krapińskiego. W rejonie tym, szczycącym się wielką ilością zamków, odkryjecie malownicze, średniowieczne miasta i przepiękne, barokowe pałace. Jeżeli jednak chcielibyście zobaczyć najbardziej barokową ze wszystkich miejscowości w Chorwacji - przyjedźcie do Varaždina, gdzie znajdują się zagospodarowane parki i wspaniały zabytek architektury ogrodowej - cmentarz, na którym tuje uformowane zostały, na wzór francuskiego Wersalu, w parawany i arkady. Varaždin jest prawdziwym miastem sztuki, rzemiosła i handlu, w którym we wrześniu odbywają się dwa atrakcyjne festiwale: Varaždińskie Wieczory Barokowe i Špancirfest - festiwal uliczny.

Dalej na południe, w stronę położonego na nizinie biegu rzek i rzeczek: Sava, Kupa, Odra, Lonja, Glina, Ilova i Una, znajdziecie miasto Sisak i region słynący z osobliwego, drewnianego budownictwa, szlachetnych koni posavskich, uzdrowiska wód termalnych Topusko oraz ze słynnego Parku Przyrody Lonjsko Polje. Jeżeli jednak chcecie poznać samo serce Chorwacji - jej stolicę, to przyjedźcie do Zagrzebia! Miasto, posiadające około 20 teatrów, 21 muzeów, 30 galerii, liczne zbiory sztuki, duży ogród zoologiczny i prawie milion mieszkańców, jak magnes przyciąga gości o różnym profilu. Zagrzeb to nie tylko miasto z wielkim centrum sportowo-rekreacyjnym, położonym nad jeziorem Jarun, z trasami regatowymi, na których odbywają się różnego typu zawody krajowe i międzynarodowe oraz prestiżowy turniej tenisowy Zagreb Indoors, ale także miasto z bogatym dziedzictwem kultury, opery, baletu, teatrów, muzeów i koncertów. Jego nazwa coraz częściej wpisywana jest na mapie liczących się, światowych wydarzeń sportowych. Pomimo, że w tym rejonie nie ma aż tylu kempingów, ile na wybrzeżu, to jednak w miejscowości Lučko, w pobliżu chorwackiej stolicy, u stóp szczytów Parku Przyrody Medvednica, praktycznie na samych przedmieściach Zagrzebia, działa kemping Plitvice.

PLITVICE (Lučko) Kemping **

Znajduje się 12 km od Zagrzebia, zaraz przy motelu Plitvice, co umożliwia gościom kempingu korzystanie z jego wszystkich obiektów usługowo-gastronomicznych.

TERME TUHELJ Kemping ***

Ten prosty kemping znajduje się w zielonym i spokojnym otoczeniu bezpośrednio przy Termach Tuhelj, zaraz przy parku wodnym i największym „Świecie saun” w Chorwacji. Kemping może być punktem wyjściowym do zwiedzania zamku i okolicznych miejscowości, jak również goście mogą tu spędzić kilka dni wypoczywając w drodze nad morze lub po prostu relaksować się w przyrodzie i darach term, czy dobrze się bawić w wodnej części term.

SLAWONIA

Slawonia, którą ukształtowały rzeki: Drava, Dunaj, Sava i Ilova, jest autentyczną mityczną krainą, która przez stulecia broniła swoich skarbów. Jest żyzną ziemią, którą od 8 000 lat kulturowo uszlachetnia ludzka ręka; to szerokie i bezgraniczne, złote równiny żyznej Panonii, silne nurty rzek, tereny na których rosną stuletnie lasy dębu szypułkowego (Quercus robur) i gdzie zadomowiło się ponad 2 000 gatunków biologicznych. W pierwszych stuleciach naszej ery, do Imperium Rzymskiego została przyłączona z dwiema drogami, z których jedna prowadziła do miasta Osijek (Mursa) i prowincji wschodnich, a druga łączyła uzdrowisko Aquae Balissae - dzisiejsza miejscowość Daruvar oraz żyzne i winodajne rejony Incera - Požega, Certise - Đakovo i Cibala. Ze Slawonii pochodziło dwóch cesarzy rzymskich: zdolny i odważny Valentian i jego brat Valens. Slawonia uznawana jest za spichlerz i region winnic, wśród których wyróżniają się dzisiejsze baranjskie i požeško-pleterničkie winnice, które wraz z kutjevačkimi winnicami i piwnicami są jednymi z najstarszych w całej Europie. Rzymianie nazywali ten region Vallis Aurea (złota dolina).

Dlatego nie zastanawiajcie się, wyruszcie w drogę, przez dumne średniowieczne twierdze, klasztory i barokowe zamki w miastach: Osijek, Vinkovci, Požega i Slavonski Brod, aż po Vukovar i Ilok, gdzie kłusują szlachetne, autochtoniczne Đakovačkie Konie Lipiacańskie, gdzie rzadkie gatunki ptaków wiją swoje gniazda, a po niebie lecą dzikie kaczki, które wzleciały znad słynnego Parku Przyrody Kopački Rit. Odkryjcie franciszkański klasztor w miejscowości Ilok, gdzie do grobu został złożony znany, włoski franciszkanin Ivan Kapistran oraz barokowe twierdze w miastach Slavonski Brod i Osijek - prawdziwej, panońskiej metropolii urbanistycznej i kulturalnej. Miejscowa atmosfera naukowa i uniwersytecka, wydała dwóch chorwackich noblistów (Ružička i Prelog). Na koniec zobaczcie malownicze, slawońskie wioski, gdzie stroje ozdabiane są przepięknym, tradycyjnym złotym haftem, gdzie nad stołami unosi się zapach pysznej szynki i boskiego kulena, a w garnku bulgocze słynny fiš-paprikaš. Witamy w Slawonii.


Źródło: CNTB
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Filmy
Apartamenty prywatne Pag Apartamenty prywatne Pag od 4.20 € / 4.20 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 750 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; rodzaj dna w morzu: żwirowe; dostęp do plaży: samochodem, pieszo - blisko, pieszo - daleko. Odległości: Kantor do 600 m, wypożyczalnia rowerów 420 m,... Apartamenty prywatne Novi Vinodolski Apartamenty prywatne Novi Vinodolski od 8.36 € / 8.36 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 900 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): kamienista; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego; szkoła nurkowania. Odległości: Sklep z pamiątkami do 500 m, kawiarnia... Hotel Corinthia - Baška Hotel Corinthia - Baška od 17.57 € / 17.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste, żwirowe; plaża... Apartamenty Medena Apartamenty Medena od 7.54 € / 7.54 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia... Apartamenty Croatia Apartamenty Croatia od 5.33 € / 5.33 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, kolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: żwirowe; prysznic; leżaki na plaży (płatne);... Hotel Pharos Hotel Pharos od 21.29 € / 21.29 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista; rodzaj dna w morzu: żwirowe, kamieniste; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, łódki, rowery wodne,... Hotel  Fontana Hotel Fontana od 18.00 € / 18.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja; obiad; kolacja, kolacja w formie bufetu, napoje dodatkowo płatne w godzinach 18:30 - 21:00 , obiad kilka dań do wyboru z karty, napoje dodatkowo płatne w godzinach 12:00 - 14:00 , śniadanie bufet, kawa i... Apartamenty prywatne Novalja Apartamenty prywatne Novalja od 6.11 € / 6.11 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 850 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, skalista; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste, żwirowe; plaża strzeżona (ratownik); wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, skutery... Pawilony Ad Turres Pawilony Ad Turres od 20.14 € / 20.14 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); restauracja; dostęp do plaży: pieszo -... Hotel Lavanda Hotel Lavanda od 23.43 € / 23.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja; obiad; kolacja w godzinach 18:30 - 21:00 , śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 50 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista, betonowa; łagodne zejście do...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Kvarner » Kraljevica » Hotel Uvala Scott
Beata (Florencja, 2012-11-22) - Średnia ocena: 5.0
Kompleks hotelowy - w wiekszosci bungalow znajduje sie z dala od miasteczka w zatoce z widokiem na most laczacy staly lad z wyspa Kirk. Oprocz restauracji hotelowej do dyspozycji gosci jest bar hotelowy, tawerna / gorace i zimne dania/ oraz mini barek przy plazy. Zacisze sprawia, ze jest to swietne miejsce wypoczynku dla ludzi szukajacych spokoju oraz nastawionych na zwiedzanie. Jedna z jadalni hotelowych posiada obszerny taras / widok na zatoke/ ktory mozna wykorzystac na spozywanie posilkow. Polecam zwiedzanie okolic.

Chorwacja » Dalmacja » Omiš » Apartamenty prywatne - Riviera Omiš
Marek (Świdnik , 2012-11-22) - Średnia ocena: 3.2
Nemira malowniczo poł.blisko do plaży,dobre retauracje,dodatkowe atrakcje(rejs statkiem,rafting)

Chorwacja » Dalmacja » Zadar » Apartamenty Zaton Holiday Resort
Joanna I Adam (Poznań, 2012-11-15) - Średnia ocena: 4.9
Bez wątpienia urokliwe miejsce, praktyczne pokoje, znakomite wyposażenie kuchni. Ośrodek czysty i zadbany, blisko do morza i basenu. Jesteśmy zauroczeni :-)

Chorwacja » Dalmacja » Pag » Apartament w prywatnym domu Pag 024
Bolesław (Rybnik, 2012-11-08) - Średnia ocena: 3.4
Polecamy to miejsce zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz wybierają się do Chorwacji. Pag jest ładną miejscowością. Mili gospodarze, służący pomocą, a zwłaszcza Pni Beata z biura PERLA, która opiekuje się Polakami na miejscu, dzięki niej czujemy się bezpiecznie.

Chorwacja » Dalmacja » Zadar » Apartamenty Zaton Holiday Resort
Andrzej (Krzywaczka, 2012-11-07) - Średnia ocena: 4.9
Miejsce spokojne,czyste,zadbane. Na przestrzeni kilku lat stale poprawiające swój standart. Obsługa kulturalna,dyskretna. Niedaleko Zadar,wyspa Pag,oraz cudowne miasteczko Nin.

Chorwacja » Dalmacja » Pag » Apartament w prywatnym domu Pag 131
Patrycja (MYSŁOWICE, 2012-11-07) - Średnia ocena: 5.0
Okolica śliczna, widoki piękne ,plaża żwirkowa -najbliższa przy hotelu Pagus, na przełomie maja i czerwca spokój i cisza, bardzo mało turystów,ładne miasteczko z wąskimi uliczkami i przyjaźni ludzie oddają klimat śródziemnomorski. Apartament duży, przestronny z ogromnym tarasem. Na wyposażeniu jest wszystko a dwie duże sypialnie to komfort dla rodzin z dziećmi. Świetny kontakt z Panią referentką z biura podróży Perla Pag :)
Chorwacja » Dalmacja » Makarska
Rafal (Warszawa, 2013-06-20) - Średnia ocena: 4.8
Makarska to przecudowna miejscowość, gdy tylko tutaj przyjechałam, od razu się zakochałam. Wiele atrakcji, w szczególności na plaży ( skutery wodne, paralotnie, narty wodne itp...) Wspaniała atmosfera, przemili ludzie którzy w większości mówią albo rozumieją po polsku. Warto wybrać się wieczorami na spacery lub do centrum, gdzie zawsze się coś dzieje i każdy znajdzie coś dla siebie:)

Chorwacja » Kvarner » Crikvenica
Beata (Florencja, 2012-11-22) - Średnia ocena: 5.0
Turystyczna miejscowosc z duza iloscia barow, restauracji, cukierni i sklepikow ustytuowanych wzdluz placy, dobrze zorganizowane miejsca do parkowania. Plaza platna i nieplatna- doskonale miejsce dla ludzi szukajacych rozrywki. Polecam szczegolnie po sezonie, kiedy to ruch jest zdecydowanie mniejszy i na plazy mozna zawsze znalesc wolne lezaki. W porcie znajduje sie duza ilosc niewielkich stateczkow wycieczkowych oferujacych rozne opcje zwiedzania okolic i liczne atrakcje np. piknik, obiad na statku, zwiedzanie groty, itd,

Chorwacja » Dalmacja » Seget Vranjica
Mirosław (Żagań, 2012-11-16) - Średnia ocena: 2.1
Dobra miejscowość wypadowa do zwiedzania Środkowej Dalmacji. Blisko do Trogiru, Splitu,Szibenika czy Parku Narodowgoi Krka.

Chorwacja » Dalmacja » Novalja
Sebastian (Wodzisław Śląski, 2012-11-06) - Średnia ocena: 4.2
Ładna miejscowość. Dla młodzieży dużo dyskotek i impres

Chorwacja » Dalmacja » Tučepi
JANUSZ (GOLENIÓW, 2012-10-17) - Średnia ocena: 5.0
Przyjemne miejsce na wypoczynek.Z jednej strony góry z drugiej morze.Plaża żwirowa ciagnie się wzdłuż promenady,są też drzewa a co za tym idzie takze cień.Woda bardzo czysta,można pływać,łagodne zejście.Dużo restauracji i tawern.5 km do Makarskiej,75 km do Mediugoje.Bardzo polecam.

Chorwacja » Dalmacja » Tučepi
JANUSZ (GOLENIÓW, 2012-10-17) - Średnia ocena: 5.0
Przyjemne miejsce na wypoczynek.Z jednej strony góry z drugiej morze.Plaża żwirowa ciagnie się wzdłuż promenady,są też drzewa a co za tym idzie takze cień.Woda bardzo czysta,można pływać,łagodne zejście.Dużo restauracji i tawern.5 km do Makarskiej,75 km do Mediugoje.Bardzo polecam.
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl