Klenovica
Chorwacja » Kvarner Jeśli podczas urlopu najważniejsze są dla ciebie cisza, spokój i piękna sceneria, na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku koniecznie wybierz Klenovicę. Jest to niewielka wioska usytuowana w jednym z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów Chorwacji, znajdującym się na północy kraju Kvarnerze, znanym ze wspaniałych krajobrazów i malowniczo położonych wysp. Klenovica jako jedna z nielicznych w okolicy zachowała kameralną atmosferę, co doceniają wszyscy przyjezdni. Wioska znajduje się tuż nad samym brzegiem Adriatyku w odległości zaledwie 10km od miasta Novi Vinodolski naprzeciwko słynnej chorwackiej wyspy Krk.

Atrakcje turystyczne

Przyjeżdżając do Klenovicy czas spędza się głównie na żwirowo - piaszczystej plaży ciesząc się codziennym słońcem i krystalicznie czystą wodą Adriatyku. Dobrym miejscem na wypoczynek są, oprócz głównej plaży w centrum Klenovicy, także plaże u wybrzeży zatok Žrnovnica (znanej ze źródeł wody pitnej) i Povile. Miejscowi trudnią się przede wszystkim wędkarstwem, także i turyści mogą spróbować swoich sił w tym sporcie. Panują tu dobre warunki do nurkowania. W Klenovicy znajduje się niewielki port, w którym można wynająć łódkę i odwiedzić okoliczne wyspy.
Warto zwiedzić pobliskie miasto Novi Vinodolski. To typowo nadmorski kurort z pięknymi plażami i charakterystyczną zabudową, w której dominują niskie, białe budynki z czerwonymi dachami. Reprezentacyjnym obiektem Novi Vinodolski jest położony na wzgórzu kościół św. Filipa i Jakuba z białą wieżą wysoką na 36 metrów. Ze wzniesienia można podziwiać panoramę okolicy oraz niedaleką wyspę Krk. W mieście polecam zobaczyć pozostałości rzymskiej fortecy, dom braci Mažuranić, bibliotekę z 1845 roku oraz Muzeum Narodowe i zamek Frankopanów. Warto udać się na przechadzkę po najbardziej znanej i najładniejszej promenadzie miasta, ulicy Korzo. Kolejnym ciekawym miastem w regionie Kvarner jest Cvikrenica znana jako miejscowość uzdrowiskowa. Najważniejszymi zabytkami są pochodzący z XV wieku klasztor Paulinów oraz średniowieczne zabudowania w starej dzielnicy Kotor. Cvikrenica szczyci się szeroką, piaszczystą plażą i ciekawą roślinnością, wśród której dominują sosny typu pinia i palmy. Obok Novi Vinodolski i Cvikrenicy w skład tzw. riwiery zatoki Kvarner wchodzą również dwa inne pobliskie miasteczka: Selce i Senji. Warto odwiedzić te miejsca głównie po to, by poczuć niepowtarzalny klimat charakterystyczny dla śródziemnomorskich, portowych miejscowości, pospacerować urokliwymi uliczkami i miło spędzić czas w jednej z wielu przyjemnych...
Dodaj opinię o miejscowości: Klenovica
Położenie
autem
z lotniska
komunikacja
drogi
Rozrywka
kluby
życie nocne
gastronomia
możliwość sport
dla dzieci
dla dorosłych
promenada
Pozostałe
służba zdrowia
sklepy galerie
bankomaty
zabytki
atrakcje
czystość
bezpieczeństwo
plaża
Ogólne wrażenie
Ogólne wrażenie
Inne
Czy polecił(a)byś tą miejscowość
Komu polecił(a)byś tą miejscowość *


Czy stan na miejscu odpowiada opisowi
Rodzaj wyjazdu
Wiek
Płeć
Termin wyjazdu
Zalety (pole niewymagane)
Wady (pole niewymagane)
Imię 1 *
Nazwisko 1 *
E-mail 1,2 *
Potwierdź e-mail 1,2 *
Miejsce zamieszkania *
. *
* - pole obowiązkowe
1. Imię zostanie podane przy Państwa opinii. Nazwisko i e-mail nie będą opublikowane.
2. W przypadku podania błędnego adresu e-mail, właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy e-mail z kodem rabatowym nie dotrze do adresata.
wyślij
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl