Petrčane
Chorwacja » Dalmacja Petrcane leży w Chorwacji, i jest oddalone o dwanaście kilometrów na północ od Zadaru. Petrcane to mała wioska rybacka, gdzie panuje cisza i spokój. Miasteczko otoczone jest rozległymi lasami piniowymi. Tereny całego kurortu leżą wzdłuż kamienistej plaży, do której jest jedynie 300 metrów. Dzięki swojemu położeniu miasteczko umożliwia zwiedzanie wysp archipelagu zadarskiego, Parku Narodowego Kornati oraz słynnych, lazurowych Jezior Plitwickich. W pobliżu Petrcane znajdują się restauracje i kafejki, gdzie można spróbować przysmaków z owoców morza. Jest to idealne miejsce na cudowny wypoczynek! Znajdą tu coś dla siebie osoby lubiące leniwe wakacje jak i miłośnicy aktywnego spędzania czasu, którzy mogą tu skorzystać z wielu atrakcji sportowo - rekreacyjnych. Dla chcących poznać historię okolic miasteczka, polecamy wybrać się na wycieczkę i zobaczyć dobrze zachowany kościół pod wezwaniem św. Bartula, pochodzącego z XII i XIII wieku. W wolnej chwili koniecznie trzeba wybrać się na spływ kanionem, po malowniczo położonej rzece Zrmanja, oraz wyruszyć na wycieczkę do najstarszej części Zadaru. W pobliżu Petrcane znajduję się również ośrodek rekreacji Zaton, z takimi atrakcjami jak: tobogan czy trampolina.
Warto wiedzieć, że zatoka, przy której leży Petrcane, dzięki prądom morskim należy do najczystszych w całej Chorwacji.

Pogoda

Percane leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Pogoda latem charakteryzuję się wysokimi temperaturami, dochodzącymi nawet do 30°C, a dni w większości są bezchmurne i bezdeszczowe. Zimy w tej części kraju są ciepłe ale i wilgotne (deszcze padają tu od października do kwietnia). Wybrzeże zatoki gdzie leży miasteczko Petrcane jest osłonięte ze wszystkich stron, co zapewnia ochronę przed wiatrem.

Kwatery, apartamenty, camping

Aby w pełni cieszyć się cudownym pobytem w Petrcane warto wybrać odpowiednią dla siebie kwaterę. W miasteczku jak i w jego okolicy jest ogromna możliwość wyboru miejsca na nocleg. Jednym z nich, godnym polecenia jest willa Tonci, w którym można wynająć apartament. Dom umiejscowiony jest w lesie piniowym, 80 metrów od plaży. Wszystkie apartamenty posiadają TV satelitarną, salon, sypialnie, łazienkę i kuchnię. Pokoje są wyposażone w klimatyzację oraz taras. Do dyspozycji gości jest zacieniony parking i ogród z grillem. Dużym udogodnieniem dla turystów jest blisko położone lotnisko. Mieści się ono w Zadarze ok. 30 kilometrów od Petrcane.. W pobliżu willi Tonci są restauracje, knajpki, kawiarnie, sklepy, market i lekarz. Poza willą Tonci w Petrcane jest wiele innych apartamentów do wynajęcia, między innymi: Apartament Dragica, Dora, Mirjana, Midel, Marija czy Vila Amantina, z którego ogrodu można bezpośrednio...
Dodaj opinię o miejscowości: Petrčane
Położenie
autem
z lotniska
komunikacja
drogi
Rozrywka
kluby
życie nocne
gastronomia
możliwość sport
dla dzieci
dla dorosłych
promenada
Pozostałe
służba zdrowia
sklepy galerie
bankomaty
zabytki
atrakcje
czystość
bezpieczeństwo
plaża
Ogólne wrażenie
Ogólne wrażenie
Inne
Czy polecił(a)byś tą miejscowość
Komu polecił(a)byś tą miejscowość *


Czy stan na miejscu odpowiada opisowi
Rodzaj wyjazdu
Wiek
Płeć
Termin wyjazdu
Zalety (pole niewymagane)
Wady (pole niewymagane)
Imię 1 *
Nazwisko 1 *
E-mail 1,2 *
Potwierdź e-mail 1,2 *
Miejsce zamieszkania *
. *
* - pole obowiązkowe
1. Imię zostanie podane przy Państwa opinii. Nazwisko i e-mail nie będą opublikowane.
2. W przypadku podania błędnego adresu e-mail, właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy e-mail z kodem rabatowym nie dotrze do adresata.
wyślij
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl