Starigrad-Paklenica
Chorwacja » Dalmacja Wpadające wprost do lazurowego morza wysokie szczyty gór Velebit, jaskinie ze stalagmitami i stalaktytami, bogata fauna i flora oraz niepowtarzalne, przepiękne widoki, na długo pozostające w pamięci - to wszystko gwarantuje urlop w Starigrad-Paklenica. To malownicze miasteczko północnej Dalmacji, położone u stóp masywu górskiego, w pobliżu Parku Narodowego Palenica, ok. 30km od Zadaru, może poszczycić się wieloma atrakcjami. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie - wycieczki górskie, nurkowanie, czy leniuchowanie na jednej z przepięknych plaż. To również jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych alpinistów i przyrodników, przyjeżdżających tu z całego świata, aby rozkoszować się pięknem natury i próbować swoich sił na stromych ścianach kanionów. Jednak urlop w Starigrad-Paklenica, to nie tylko podziwianie ślicznych panoram i uprawianie różnorodnych sportów, ale też odkrywanie śladów historii. Starigrad-Paklenica powstałe na ruinach antycznego miasta Argyruntum, kryje wiele przedmiotów z czasów antycznych, twierdze z okresu najazdów Turków i znajdujące się w jaskiniach i na szlakach Velebitu nagrobki z XVIIw. Starigrad-Paklenica to obecnie centrum Riviery Palenica z 20-kilometrowym wybrzeżem, zatokami i żwirowymi plażami idealnymi na rodzinny wypoczynek. Stosunkowo niskie ceny, dogodne hotele, kwatery i apartamenty sprawiają, że turystyka Starigrad-Paklenica z roku na roku coraz bardziej się rozwija.

Starigrad-Pakalenica region

Północna Dalmacja, znana z licznych wysepek oraz niepowtarzalnych widoków, rozciąga się między wyspą Pag a miasteczkiem Primosten. Głównym miastem tego regionu jest Zadar. Znajdują się tu też cztery Parki Narodowe: Plitwice, Krka, Paklenica i Kornati.
Park Narodowy Paklenica, przy którym leży Starigrad-Pakalenica, to najstarszy w Chorwacji park narodowy utworzony w 1949r. Rozciąga się on na obszarze 145 km i obejmuje dwa kaniony Velika Paklenica o 400 m głębokości i Mala Paklenica 350 m. Ich strome ściany stanowią prawdziwe wyzwanie dla alpinistów. W 1978 r. utworzono tu rezerwat biosfery z lasami bukowymi pod auspicjami UNESCO. Park Paklenica słynie ze swojej unikalnej fauny i flory - występuje tu ok. 700 gatunków roślin i 200 gatunków ptaków, w tym m.in. sępy, orły królewskie, rarogi górskie, sokoły wędrowne, gadożery itp. Spotkać można też żółwie endemiczne, żbiki, rysie, jelenie, dziki, niedźwiedzie i wilki itp.
...
Dodaj opinię o miejscowości: Starigrad-Paklenica
Położenie
autem
z lotniska
komunikacja
drogi
Rozrywka
kluby
życie nocne
gastronomia
możliwość sport
dla dzieci
dla dorosłych
promenada
Pozostałe
służba zdrowia
sklepy galerie
bankomaty
zabytki
atrakcje
czystość
bezpieczeństwo
plaża
Ogólne wrażenie
Ogólne wrażenie
Inne
Czy polecił(a)byś tą miejscowość
Komu polecił(a)byś tą miejscowość *


Czy stan na miejscu odpowiada opisowi
Rodzaj wyjazdu
Wiek
Płeć
Termin wyjazdu
Zalety (pole niewymagane)
Wady (pole niewymagane)
Imię 1 *
Nazwisko 1 *
E-mail 1,2 *
Potwierdź e-mail 1,2 *
Miejsce zamieszkania *
. *
* - pole obowiązkowe
1. Imię zostanie podane przy Państwa opinii. Nazwisko i e-mail nie będą opublikowane.
2. W przypadku podania błędnego adresu e-mail, właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy e-mail z kodem rabatowym nie dotrze do adresata.
wyślij
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl