Stari Grad
Chorwacja » Dalmacja Marzą ci się wspaniałe wakacje ale nie wiesz gdzie chcesz je spędzić? Nie wiesz czy wybrać opcję all inclusive, czy skorzystać z oferty last minute? Bez względu na to, jaką formę wybierzesz, miejscem docelowym powinna być Chorwacja, a konkretnie Stari Grad, jedno z ważniejszych miasta na wyspie Hvar. Urlop spędzony na najbardziej nasłonecznionej wyspie na Adriatyku, zaowocuje nie tylko piękną opalenizną ale również wrażeniami, których się nie da zapomnieć.

Historia

Stari Grad to miejsce pierwszego osadnictwa na Hvarze. Powstało już w 384 r. p.n.e., zbudowane przez starożytnych Greków, pod nazwą Faros. Zostało zbudowane na ruinach antycznego miasta Argyruntum. Do 1331 roku, to właśnie Stari Grad był stolica wyspy Hvar, dopiero po tym roku przeniesiona ona została do miasta o tej samej nazwie co wyspa. Przez wieki było to miejsce niezwykle doceniane przez marynarzy i to nie zmieniło się do dnia dzisiejszego. Obecnie jest to jeden z najczęściej odwiedzanych portów w tej części Adriatyku.

Atrakcje turystyczne

Największą atrakcją tego miasta jest zamek Tvrdalj, należący do znanego chorwackiego poety renesansu, Petera Hektorovića. Przechadzając się po doskonale zachowanej budowli możemy wczuć się w renesansową atmosferę. W uroczym stawie znajdziemy morską wodę, w której pływają łososie, a za pałacem ogród pełen egzotycznych roślin. Pięknym miejscem do odwiedzenia jest również plac Škor, na którym znajdziemy malownicze, barokowe budynki. Chcąc zakosztować odrobiny historii, warto udać się do Muzeum Archeologicznego, które znajduje się w dawnym klasztorze dominikanów. Możemy też udać się na wzgórze Glavica, gdzie oprócz charakterystycznego, białego krzyża, znajdziemy również pozostałości po powstałej w I w. p.n.e. Warowni.

Plaże i sporty

Plaże na wyspie Hvar, gdzie znajduje się miejscowość Stari Grad są przeważnie kamienisto-żwirowe. Mimo braku plaż piaszczystych turyści nie narzekają, gdyż do ich dyspozycji są krystalicznie czyste wody Adriatyku. W okolicy znajdują się również plaże dla naturystów. Ulokowane są one na przybrzeżnych wysepkach: Jerolim i Slipanska. Stari Grad to miejsce w sam raz dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Ciągle słoneczna pogoda sprawia, że tłumnie przybywają tu zwolennicy kąpieli słonecznych, ale również nurkowania, żeglowania czy bardziej ekstremalnych sportów.

Noclegi

Gdy już postanowimy, że to właśnie Stari Grad będzie celem naszych wakacji, warto zatroszczyć się o odpowiednie miejsce noclegowe. Miasto, ze względu na rozwinięta turystykę oferuje...
Dodaj opinię o miejscowości: Stari Grad
Położenie
autem
z lotniska
komunikacja
drogi
Rozrywka
kluby
życie nocne
gastronomia
możliwość sport
dla dzieci
dla dorosłych
promenada
Pozostałe
służba zdrowia
sklepy galerie
bankomaty
zabytki
atrakcje
czystość
bezpieczeństwo
plaża
Ogólne wrażenie
Ogólne wrażenie
Inne
Czy polecił(a)byś tą miejscowość
Komu polecił(a)byś tą miejscowość *


Czy stan na miejscu odpowiada opisowi
Rodzaj wyjazdu
Wiek
Płeć
Termin wyjazdu
Zalety (pole niewymagane)
Wady (pole niewymagane)
Imię 1 *
Nazwisko 1 *
E-mail 1,2 *
Potwierdź e-mail 1,2 *
Miejsce zamieszkania *
. *
* - pole obowiązkowe
1. Imię zostanie podane przy Państwa opinii. Nazwisko i e-mail nie będą opublikowane.
2. W przypadku podania błędnego adresu e-mail, właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy e-mail z kodem rabatowym nie dotrze do adresata.
wyślij
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl