Orebić
Chorwacja » Dalmacja Orebić - miejscowość wielu możliwości wypoczynku.

Zastanawiasz się gdzie pojechać na tegoroczne wakacje. Czy postawić na spokojny urlop na plaży skąpanej słońcem, czy też wybrać aktywny wypoczynek, włącznie ze zwiedzaniem zabytkowych atrakcji turystycznych i różnych miejsc historycznych. Jeżeli chciałbyś zaznać obu wymienionych rodzajów wypoczynku, zapraszamy do Orebića w Chorwacji (Croatia). Półwysep Peljesac, największy w Dalmacji (Dalmacija), odwiedzany przez całe tłumy turystów. Jedni przyjeżdżają, aby odpocząć i zażyć słoneczno - morskich kąpieli, inny aby podziwiać architekturę, dzięki której wiele kultur pozostawiło swoje ślady z przeszłości. Przykładem są choćby stońskie mury łączące Mali Ston z miejscowością Ston, które powstały aby oddzielić półwysep od lądu i dzięki temu uchronić go przed najeźdźcami.
Jest to miasto kapitanów i marynarzy, położone u stóp najwyższej góry na Półwyspie Peljesac, św. Eliasza. Miasto niezwykle malownicze, niezwykle słoneczne, o wielu niezwykłych atrakcjach turystycznych, zapewniających udany wypoczynek. Turystom, którzy przyjadą tutaj, mając w planach spokój i bezstresowy urlop, można zaproponować bardzo bogatą linię brzegową, rozciągającą się wzdłuż całej miejscowości. Plaże są niezwykle różnorodne: żwirowe, kamieniste, pomosty betonowe oraz najbardziej znana plaża z piaszczystym odcinkiem - Trestenica. Charakterystyczne dla miejscowości Orebić jest to, że odcinki plażowe znajdują się w samym mieście, a nie na jego obrzeżach, jak to bywa w większości miast dalmatyńskich. Ci, którzy marzą o odrobinie prywatności i odcięciu się od ludzi mogą się udać do pobliskich morskich zatoczek z wyalienowanymi plażami.
Warto zwrócić uwagę na bogatą przyrodę Orebića. Jest to miejsce porośnięte ogromną ilością iglastych drzew oraz roślinnością śródziemnomorską. Cała wyspa Peljesac jest górzysta. Wspomniana góra św. Eliasza stoi na straży słonecznych dni, jednocześnie chroniąc przed niepogodą i zapewniając niespotykane widoki zjawisk meteorologicznych. Niejednokrotnie turyści mogą zobaczyć szalejącą burzę z piorunami, podczas gdy nad nimi świeci słońce na błękitnym niebie.

Miłośnikom natury poleca się odwiedzenie Chronionego Parku Przyrody Biokovo, leżącego na masywie górskim Biokovo. Można w nim podziwiać głębokie groty, jaskinie, przepaście i lasy bukowe. Dostępny do zwiedzania jest ogród botaniczny i dwa szczyty: Vosac i Sv. Jure. Ciekawe jest to, że niektóre groty są tak głębokie, że można w nich znaleźć śnieg, dlatego od dawna służyły one mieszkańcom do przechowywania żywności. Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek mogą pojeździć na...
Dodaj opinię o miejscowości: Orebić
Położenie
autem
z lotniska
komunikacja
drogi
Rozrywka
kluby
życie nocne
gastronomia
możliwość sport
dla dzieci
dla dorosłych
promenada
Pozostałe
służba zdrowia
sklepy galerie
bankomaty
zabytki
atrakcje
czystość
bezpieczeństwo
plaża
Ogólne wrażenie
Ogólne wrażenie
Inne
Czy polecił(a)byś tą miejscowość
Komu polecił(a)byś tą miejscowość *


Czy stan na miejscu odpowiada opisowi
Rodzaj wyjazdu
Wiek
Płeć
Termin wyjazdu
Zalety (pole niewymagane)
Wady (pole niewymagane)
Imię 1 *
Nazwisko 1 *
E-mail 1,2 *
Potwierdź e-mail 1,2 *
Miejsce zamieszkania *
. *
* - pole obowiązkowe
1. Imię zostanie podane przy Państwa opinii. Nazwisko i e-mail nie będą opublikowane.
2. W przypadku podania błędnego adresu e-mail, właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy e-mail z kodem rabatowym nie dotrze do adresata.
wyślij
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl