Selce
Chorwacja » Kvarner Selce w Chorwacji, jest to niewielka miejscowość turystyczna, leżąca na północnym zachodzie tego słynącego ze wspaniałej oferty wakacyjnej kraju. Miejscowość znajduje się w Dolinie Winidol, niedaleko gór Velika Kapela. Kilka kilometrów na północny zachód leży bardziej znana Crikvenica. W Selcach znajduje się wszystko to co każdy turysta lubi najbardziej, czyli piaszczyste plaże, urocze zakątki, dobra pogoda oraz szeroka oferta rozrywkowa. Selce były kiedyś miejscowością rybacką co każdy przyjezdny zobaczy już na pierwszy rzut oka gdyż pomimo napływu turystów (a może właśnie dlatego) nie zmieniło ono swojego charakteru. Typowy śródziemnomorski klimat, oraz atmosfera wręcz idealnie sprzyjają wypoczynkowi. Tutaj łatwo zapomnieć o problemach a spacer wąskimi uliczkami przeniesie każdego turystę w inny, lepszy świat. Znajduje się tam wiele apartamentów w przystępnych dla turystów cenach. Dla tych bardziej oszczędnych proponujemy Camping, a tym, dla których cena jest sprawą drugorzędną nie pozostaje nic innego jak wybranie jednego z miejscowych hoteli, najlepiej wraz z ofertą all inclusive, z tym, że należy pamiętać iż jest to Chorwacja, także nawet ta opcja mile nas zaskoczy jeśli chodzi o cenę, bo o inne rzeczy w tym pogodę mamy zagwarantowane. Aby dodatkowo zmniejszyć koszty wakacji w Selcach, można skorzystać z oferty Last minute, gdzie nawet najdroższa opcja czyli hotel z all inclusive nie powinna wydrenować nam kieszeni.

Miejscowość ta istnieje już 1000 lat (od czasów Cesarstwa Rzymskiego), także zachowało się tam bardzo wiele śladów przeszłości. Historię w niektórych miejscach można oglądać na własne oczy. Miasteczko bardzo mocno z niej czerpie, chociażby organizując wiele tradycyjnych festynów rybackich, na których każdy, spragniony wiedzy turysta wiele się dowie o chorwackich tradycjach związanych z rybołówstwem. Wioska żyje z turystyki od bardzo dawna. Już w XIX wieku miała bardzo dobrą renomę o czy świadczy fakt, że było to ulubione miejsce wypoczynku kuracjuszy z całego cesarstwa Austro-węgier, także jak widać pewne rzeczy się nie zmieniają i mają swoją renomę pomimo upływu lat.

Atrakcje turystyczne

Pałac Frankopan w Crikvenica - budowla, pochodzi z 1412 roku, kiedy to została wybudowana przez księcia Nikola Frankopan i znajduje się tylko kilka kilometrów od Selec.

Trsat w Rijeka - Jest to twierdza wybudowana w średniowieczu, także na żywo można zapoznać się z historią tego miejsca idelane miejsce dla każdego pasjonata historii ale nie tylko, znajduje się około 35 kilometrów od Selc.

Kościół parafialny Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny w Crikvenicy - obowiązkowy...
Dodaj opinię o miejscowości: Selce
Położenie
autem
z lotniska
komunikacja
drogi
Rozrywka
kluby
życie nocne
gastronomia
możliwość sport
dla dzieci
dla dorosłych
promenada
Pozostałe
służba zdrowia
sklepy galerie
bankomaty
zabytki
atrakcje
czystość
bezpieczeństwo
plaża
Ogólne wrażenie
Ogólne wrażenie
Inne
Czy polecił(a)byś tą miejscowość
Komu polecił(a)byś tą miejscowość *


Czy stan na miejscu odpowiada opisowi
Rodzaj wyjazdu
Wiek
Płeć
Termin wyjazdu
Zalety (pole niewymagane)
Wady (pole niewymagane)
Imię 1 *
Nazwisko 1 *
E-mail 1,2 *
Potwierdź e-mail 1,2 *
Miejsce zamieszkania *
. *
* - pole obowiązkowe
1. Imię zostanie podane przy Państwa opinii. Nazwisko i e-mail nie będą opublikowane.
2. W przypadku podania błędnego adresu e-mail, właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy e-mail z kodem rabatowym nie dotrze do adresata.
wyślij
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl