Rab
Chorwacja » Kvarner Przeżyć przygodę, zachłysnąć się wyjątkową przyrodą wyspy, dotknąć historii Chorwacji, spędzić wakacje życia - to wszystko w zasięgu ręki. Piaszczyste plaże i cudowny śródziemnomorski klimat, a co godne podkreślenia jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Europie. Wyspa Rab należy do najpiękniejszych na Adriatyku. Dużą cześć zajmują urokliwe lasy i pola, a południowo-wschodnie wybrzeże urozmaicone kamiennymi rumowiskami dopełnia wyjątkowy krajobraz. Głównym miastem wyspy jest urokliwy, przyczajony na wybrzeżu Rab. Miasto, w którym historia Chorwacji przeplata się ze wszystkim tym, czego spragniony wypoczynku turysta oczekuje. Liczne apartamenty, kwatery prywatne, hotele, restauracje, puby zapewnią komfortowy wypoczynek, a niezliczone atrakcje, wycieczki, zabytki, piękne plaże dostarczą wrażeń.

Historia

Pierwsze wzmianki o miejscowości Rab pochodzą z 10 roku p.n.e. Początkowo wyspę opanowali Rzymianie. Założyli miasto Arba. Powstały również liczne wille letniskowe i porty. Krótki czas na wyspie panowali Turcy, a następnie Słowianie. Najdłużej (lata 1409 - 1797) to panowanie Wenecjan. Niezbyt tu jednak mile wspominanych, gdyż większość wpływów i dóbr wywożono do Wenecji. Dopiero wiek XIX przyniósł zmiany i Rab przeszedł pod panowanie austriackie. Do dziś język niemiecki przeplata się z chorwackim. Warto wspomnieć, iż to właśnie tu urodził się Marin późniejszy założyciel państwa-miasta San Marino. Bogata historia miasta i wyspy Rab obecna jest na każdym kroku a dla wnikliwych pasjonatów odkrywa coraz to nowe atrakcje.

Zabytki

Dla oka i wrażliwej duszy odkrywcy, wyspa Rab odsłania swe najpiękniejsze perełki architektury, zarówno sakralnej jak i świeckiej. Nie sposób nie wspomnieć o romańskiej katedrze, kościele św. Justyny, klasztorach. Urokliwe mieszczańskie pałacyki, ulica Rade Koncara, mury miejskie wprawiają w zachwyt. Najsłynniejszy zabytek wyspy to cztery wieże kościelne. Liczne uliczki wprost ze średniowiecza, dachy domów pokryte czerwoną dachówką, tarasy z widokiem na Adriatyk. Warte uwagi są ruiny klasztoru Benedyktynów z XI wieku oraz klasztor św. Antoniego. Wspaniałą historię miasta dopełniają odbywające się od roku 1364 turnieje strzelania z kuszy.

Noclegi

Rab to miejsce całorocznego wypoczynku. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Liczne kwatery...
Dodaj opinię o miejscowości: Rab
Położenie
autem
z lotniska
komunikacja
drogi
Rozrywka
kluby
życie nocne
gastronomia
możliwość sport
dla dzieci
dla dorosłych
promenada
Pozostałe
służba zdrowia
sklepy galerie
bankomaty
zabytki
atrakcje
czystość
bezpieczeństwo
plaża
Ogólne wrażenie
Ogólne wrażenie
Inne
Czy polecił(a)byś tą miejscowość
Komu polecił(a)byś tą miejscowość *


Czy stan na miejscu odpowiada opisowi
Rodzaj wyjazdu
Wiek
Płeć
Termin wyjazdu
Zalety (pole niewymagane)
Wady (pole niewymagane)
Imię 1 *
Nazwisko 1 *
E-mail 1,2 *
Potwierdź e-mail 1,2 *
Miejsce zamieszkania *
. *
* - pole obowiązkowe
1. Imię zostanie podane przy Państwa opinii. Nazwisko i e-mail nie będą opublikowane.
2. W przypadku podania błędnego adresu e-mail, właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy e-mail z kodem rabatowym nie dotrze do adresata.
wyślij
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl